Krzysztof Bieńkowski wicemistrzem Europy w zapasach w stylu wolnym

2021-04-20, 19:21

Krzysztof Bieńkowski . Foto: PAP/Andrzej Lange

Krzysztof Bieńkowski zdobył srebrny medal w kategorii 65 kg w stylu wolnym mistrzostw Europy w zapasach. W finale zawodów odbywających się w Warszawie Polak przegrał z Rosjaninem Zagirem Shakhievem 2:13.

• Wcześniej z kolei reprezentujący Polskę Eduard Grigorev zawalczy o brązowy medal stylu wolnego w kategorii 61 kg
  • Podczas zawodów rozgrywanych w Warszawie Grigorev przegrał w półfinale z Rosjaninem Abasgadzhim Magomedovem 2:4. Reprezentant Polski w środę będzie walczył o brąz ze zwycięzcą repesaży

Bieńkowski, zawodnik AKS Białogard, pokonał w drodze do finału Białorusina Andrieja Bekreneua, Bułgara Ruhana Rasima oraz Mołdawianina Maksima Sacultana.

We wtorek wieczorem szansę na wywalczenie brązowego medalu dla Polski na stołecznym Torwarze będzie miał jeszcze Radosław Baran (Grunwald Poznań) w kat. 97 kg.

Bieńkowski ocenia swój występ w finale (IAR) 0:17