Maraton w Enschede: Chabowski i Nowicki wypełnili minimum olimpijskie

2021-04-18, 12:54

Adam Nowicki (z lewej) i Marcin Chabowski (z prawej) po maratonie w Enschede. Foto: Reuters / Forum

Kenijczyk Eliud Kipchoge triumfował w niedzielnym biegu maratońskim w Enschede czasem 2:04.30. Z dobrej strony zaprezentowali się też Polacy - Marcin Chabowski i Adam Nowicki osiągnęli minimum olimpijskie.

36-letni mistrz olimpijski z Rio de Janeiro tym samym wrócił na zwycięską ścieżkę, po niespodziewanym niepowodzeniu w październiku w Londynie.

Tokio 2020: PKOl łączy historię i nowoczesność. Piktogramy przełamią bariery komunikacyjne

Kipchoge wygrał zdecydowanie. Drugi na mecie jego rodak Jonathan Korir ustanowił rekord życiowy - 2:06.40, a trzecie miejsce zajął Erytrejczyk Goitom Kifle - 2:08.07.

Jako dziesiąty do mety dobiegł Chabowski z czasem 2:10:17, a tuż za nim metę przekroczył Nowicki, ustanawiając swój rekord życiowy (2:10:21).

Pierwotnie bieg miał się odbyć 11 kwietnia w Hamburgu, ale został przeniesiony z powodu restrykcji związanych z COVID-19.