X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Skocznia narciarska w Warszawie? Do budżetu obywatelskiego trafił projekt

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 15:07
Na warszawskiej Białołęce może powstać mała skocznia narciarska z punktem K5 lub K10. Projekt trafił do budżetu obywatelskiego i trwa jego ocena.
Mała skocznia narciarska
Mała skocznia narciarskaFoto: Printscreen z RawAir

"Skoki narciarskie są naszym narodowym sportem. Zawody Pucharu Świata co tydzień śledzi kilka milionów Polaków. Możliwość uprawiania tego sportu mają jednak tylko mieszkańcy górskich miejscowości"- możemy przeczytać w opisie projektu.

Obiekt byłby przeznaczony dla najmłodszych, którzy zimą spędzają dużo czasu na górce przy ulicy Jabłoni. Korzystać mogliby z niej jednak także dorośli.

Filip Pelc, autor projektu, próbował już doprowadzić do jego realizacji w 2019 roku, jednak wówczas cała akcja nie zakończyła się sukcesem.

Nie od dziś wiadomo, że skoki narciarskie są jednym z ulubionych sportów Polaków, a sukcesy biało-czerwonych przyciągają przed telewizory miliony kibiców, nie tylko mieszkańców górskich terenów. 

Niewielkie skocznie narciarskie istnieją w Łodzi, a w ubiegłym roku głośno wśród fanów tego sportu było o Mateuszu Seremaku z Ruczynowa w województwie świętokrzyskim, który wybudował dla swojego syna skocznię... we własnym ogrodzie. Odbyły się tam także zawody dla amatorów.

Na razie trwa weryfikacja projektu, jego całkowity koszt ma wynieść 90 tysięcy złotych. Igelit umożliwiłby skakanie przez cały rok. Trwają też oceny dwóch podobnych projektów na Targówku.

Podobny pomysł ma radny Przemysław Kabata ze Szczecina, który wpadł na pomysł zbudowania dwóch skoczni - K5 i K15.

W Warszawie istniała już skocznia narciarska K38, w latach siedemdziesiątych znajdujący się na Mokotowie obiekt zmodernizowano, a zeskok pokryto igelitem. Niestety nieustannie przynosił straty. Skocznia została opuszczona, a następnie rozebrana na przełomie 2010 i 2011 roku.

Czytaj także:

Czytaj także

PŚ w skokach: Daniel Andre Tande opuścił szpital w Oslo

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 18:11
Prawie trzy tygodnie po groźnym upadku w serii próbnej przed zawodami Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w słoweńskiej Planicy Norweg Daniel Andre Tande opuścił we wtorek szpital w Oslo.
rozwiń zwiń