Liga Mistrzów: bez goli na Anfield. Real Madryt awansował do półfinału

2021-04-14, 22:55

Zdjęcie z meczu Liverpool - Real Madryt . Foto: PAP/EPA/Peter Powell

Real Madryt zagra w półfinale Ligi Mistrzów. "Królewscy" zremisowali 0:0 z Liverpoolem, co po wygranej 3:1 u siebie zapewniło im kwalifikację.

Gospodarze od początku ruszyli do odrabiania strat z pierwszego meczu. W drugiej minucie w dogodnej sytuacji strzał oddał Salah, lecz nie potrafił pokonać Courtois. Kilka minut później belgijski bramkarz po raz kolejny popisał się świetną interwencją, gdy poradził sobie z uderzeniem z dystansu Milnera.

Cristiano Ronaldo odejdzie z Juventusu? Możliwa wymiana z Paris Saint-Germain

Real zdawał się być zadowolony z ataków rywali i spokojnie czekał na swoje okazje. Jedną z nich stworzył Benzema, lecz po jego uderzeniu i rykoszecie piłka trafiła w słupek. Za chwilę groźny strzał Viniciusa obronił Alisson. W 25. minucie doszło do kontrowersji, gdy po brutalnym wślizgu Casemiro sędzia pokazał mu ledwie żółtą kartkę. Była to wyraźna konsekwencja faulu sprzed kilku chwil, gdy to Brazylijczyk został bezpardonowo sfaulowany.

"Stempel" Casemiro nie ostudził jednak zapału Liverpoolu - przed przerwą doskonałe szanse na pierwszego gola mieli jeszcze Salah i Wijnaldum. Mimo to, pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

Po zmianie stron napastnik Liverpoolu, Roberto Firmino, dwukrotnie był bardzo bliski zmiany wyniku, lecz nie potrafił skierować piłki do bramki. Jurgen Klopp, widząc upływający czas zdecydował się wprowadzić rezerwowych - Thiago Alcantarę i Diogo Jotę. Mimo to, bliski objęcia prowadzenia był Real. W 66. minucie po długim podaniu Kroosa w sytuacji sam na sam z Alissonem znalazł się Vinicius, lecz zarówno on, jak i chwilę później Benzema, nie potrafili pokonać brazylijskiego bramkarza.

"The Reds" nie przestawali wierzyć, swoją szansę miał ambitnie grający Jota, ale po jego próbie piłka trafiła w boczną siatkę. Zinedine Zidane zareagował na wydarzenia boiskowe, zastępując Kroosa i Viniciusa - Odriozolą i Rodrygo.

Liga Europy: 10 meczów zawieszenia za rasizm. UEFA wydała decyzję

Wynik się nie zmieniał, a gospodarzom coraz trudniej było znaleźć miejsce na atak przy szczelnej defensywie "Królewskich", którzy na dodatek groźnie kontrowali. Dawał o sobie znać niewidoczny do tej pory Asensio, szansę miał również Benzema.

Do końca na wynik meczu starali się wpłynąć atakami pozycyjnymi piłkarze Kloppa, lecz defensywa rywali nie pozwoliła się zaskoczyć. W doliczonym czasie gry doszło do jednego błędu, lecz okazję bramkową zmarnował Mohamed Salah.

W 1/2 finału Real zagra z londyńską Chelsea.

Liverpool - Real Madryt 0:0.

Sędzia: Bjoern Kuipers (Holandia).

Pierwszy mecz - 1:3; awans - Real Madryt.