El Clasico: Koeman niezadowolony z decyzji sędziego. "To był bardzo wyraźny karny"

2021-04-11, 08:02

Ronald Koeman . Foto: PAP/EPA/JUANJO MARTIN

Emocje w meczach Realu Madryt z FC Barceloną nigdy nie kończą się z ostatnim gwizdkiem sędziego. Podobnie było w sobotnim starciu zespołów, ponieważ szkoleniowiec "Dumy Katalonii" Ronald Koeman, po meczu nie szczędził krytyki pod adresem sędziego.

"Barca" w pierwszej połowie nie potrafiła stworzyć zagrożenia pod bramką rywali i przegrywała 2:0 - wtedy doszło do kontrowersyjnej sytuacji, gdy Dembele upadł w polu karnym i zdawało się, że stało się tak na skutek faulu, którego dopuścił się Mendy.

Arbiter pozostał jednak niewzruszony, podobnie jak w ostatnich minutach meczu, gdy francuski obrońca zaczepił ręką Martina Braithwaite'a. Tak jak przed przerwą, nie doszło do analizy VAR i sprawdzenia spornych akcji.

El Clasico: Barcelona walczyła do końca w strugach deszczu. Real lepszy o włos

- To był bardzo wyraźny karny i nie było VAR-u. Nie wiem, dlaczego w Hiszpanii jest VAR, jest liniowy, czterech sędziów i VAR - powiedział Koeman.

Holender potrafił jednak przyznać, że jego zespół bardzo słabo zaczął mecz.

- Prawdą jest, że w pierwszej połowie nie graliśmy dobrze, ani w ataku, ani w obronie. W drugiej połowie poprawiliśmy się, ale proszę tylko sędziego, aby podejmował właściwe decyzje - dodał.

To nie pierwsza sytuacja, w której holenderski trener szuka winnych porażki poza swoim zespołem. Fakty są jednak bezlitosne - Barcelona przegrała w tym sezonie oba El Clasico, a po sobotniej porażce została wyprzedzona w tabeli o jeden punkt przez "Królewskich".

Mecz ocenia były napastnik m.in. Atletico Madryt - Roman Kosecki (IAR) 0:47