X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Narciarskie MŚ w Trondheim w 2025 roku otrzymały gwarancję pandemiczną FIS

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 08:50
Organizatorzy narciarskich mistrzostw świata w Trondheim w 2025 roku renegocjowali kontrakt z Międzynarodową Federacją Narciarską (FIS). Znalazła się w nim klauzula, że w przypadku odwołania imprezy z powodu nowej pandemii, pokryte zostaną jej koszty w ramach uzgodnień.
Zdjęcie ze skoczni w Trondheim
Zdjęcie ze skoczni w TrondheimFoto: Eibner Europa / imago sport / Forum
  • Według pierwszego kontraktu uzgodniono, że FIS wypłaci organizatorom 10 milionów euro przed, w czasie i po MŚ
  • W kontrakcie znajduje się klauzula, według której w przypadku odwołania imprezy z powodu siły wyższej, jak trzęsienie ziemi, wojna, zamach stanu, katastrofy naturalne lub innych kataklizmów strony nie mogą żądać od siebie odszkodowań

- W takich przypadkach FIS zostałby zwolniony z wypłaty dużej części zakontraktowanych środków. Dlatego rozszerzyliśmy tę klauzulę o szczególny przypadek epidemii lub pandemii i gdyby tak się wydarzyło i MŚ zostałyby odwołane, to wszystkie uzgodnione pieniądze zostaną wypłacone - wyjaśnił dyrektor finansowy gminy Trondheim Olaf Loeberg.

Żyła 1200.jpg
PŚ w skokach 2020/2021: Granerud dominował, ale to Żyła został mistrzem. Z czego zapamiętamy ten sezon?

Na antenie kanału telewizji publicznej NRK sprecyzował, że w ten sposób zarówno norweska federacja narciarska, jak i gmina Trondheim nie muszą obawiać się finansowych strat w przypadku odwołania MŚ.

Taka gwarancja pandemiczna staje się też bardzo ważna dla innych organizatorów zawodów pod egidą FIS, ponieważ ponosząc koszty przygotowań i planując budżet nie będą postawieni w sytuacji finansowej niepewności.

- Takie mamy czasy i nikt nie sądził, że będą aż tak nieprzewidywalne - dodał Loeberg.

Czytaj także:

kp

Czytaj także

PŚ w skokach: Granerud pierwszy na liście płac. Stoch także z imponującą kwotą na koncie

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 09:50
Triumfator klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Halvor Egner Granerud był także najlepiej zarabiającym skoczkiem narciarskim sezonu 2020/21. Norweg jako jedyny dopisał na swoje konto ponad 200 tys. franków szwajcarskich. Trzeci w zestawieniu jest Kamil Stoch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pekin 2022: pierwszy etap walki o igrzyska. Polscy hokeiści zagrają w Pucharze Trójmorza

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 15:40
W dniach 18-24 kwietnia na lodowisku Jantor w Katowicach hokejowa reprezentacja Polski zmierzy się kolejno z Estonią, Litwą i kadrą Łotwy do lat 23 w ramach turnieju o Puchar Trójmorza. Rywalem biało-czerwonych miała być również Chorwacja, ale odwołała swój przyjazd z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. 
rozwiń zwiń