X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Euro 2020: Irlandczycy wydali oświadczenie. Gdzie zagrają biało-czerwoni?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 18:36
Irlandzka federacja (IFA) wydała oświadczenie, w którym poinformowano, że Dublin nie będzie w stanie zorganizować meczów przy udziale kibiców podczas tegorocznych mistrzostw Europy w piłce nożnej. Oznacza to, że reprezentacja Polski nie rozegra w stolicy Irlandii dwóch meczów grupowych. 
Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski Foto: Dziurek/Shutterstock.com
  • Oświadczenie Irlandczyków nie oznacza jeszcze odebrania Dublinowi prawa do organizacji mistrzostw
  • Decyzję w tej sprawie musi podjąć UEFA 
reprezentacja 1200 f.jpg
Ranking FIFA: spadek reprezentacji Polski. Tak źle nie było od dawna

Zgodnie z decyzją UEFA, mistrzostwa Europy odbędą się w 12 miastach rozsianych po mapie całej Europy. Jednym z gospodarzy miał być Dublin. W irlandzkiej stolicy dwa mecze grupowe miała zagrać reprezentacja Polski: ze Słowacją (14 czerwca) i Szwecją (23 czerwca).

Nie spełnią warunku 

Już we wtorek angielskie media pisały, że Irlandczycy wycofają się z organizacji spotkań na mistrzostwach Europy. Stało się tak dlatego, że europejska centrala chce rozegrać turniej z udziałem kibiców. UEFA podjęła taką decyzję, jednak aktualne irlandzkie przepisy sanitarne uniemożliwiają udział kibiców w meczach.

W środę irlandzka federacja wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że ze względu na trwającą pandemię COVID-19, nie jest w stanie zapewnić, że na mecze w Dublinie będzie można wpuścić kibiców. Oznacza to, że nie będzie w stanie spełnić wymogu stawianego jej przez UEFA. 

"Irlandzki Związek Piłki Nożnej, kierując się radą i wskazówkami rządu, poinformował dziś UEFA, że z powodu pandemii COVID-19 nie jest obecnie w stanie zapewnić minimalnej liczby widzów na meczach EURO mających odbyć się w Dublinie w czerwcu" - napisano w oświadczeniu FAI.

Odebranie organizacji meczów Irlandczykom nie jest jednak jeszcze pewne. Komunikatu w tej sprawie nie wydała bowiem UEFA. Zgodnie z pierwotnym planem Dublin ma być gospodarzem trzech meczów fazy grupowej i jednego w 1/8 finału.

UEFA do 28 kwietnia przedłużyła termin dla miast-gospodarzy piłkarskich mistrzostw Europy, by odniosły się do sytuacji związanej z pandemią koronawirusa i możliwie zwiększyły spodziewaną liczbę widzów na stadionach.

Czytaj także:

/empe 

Czytaj także

Euro 2020: Bukareszt gotowy do przyjęcia kibiców

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 12:35
Na każdym z czterech meczów tegorocznych piłkarskich mistrzostw Europy, które odbędą się w Bukareszcie, będzie mogło być maksymalnie 13000 widzów - ogłosiło rumuńskie ministerstwo sportu. Kibiców tych będą obowiązywały też dodatkowe obostrzenia w związku z COVID-19.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Euro 2020: Dublin wycofa się z organizacji turnieju? Polacy mają zagrać w Anglii

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 20:11
Według informacji "The Sun" Dublin zrezygnuje ze współorganizacji turnieju finałowego Euro 2020. W stolicy Irlandii swoje mecze ze Słowacją i Szwecją miała rozegrać reprezentacja Polski. Dziennik podaje, że spotkania biało-czerwonych zostaną przeniesione do Anglii.
rozwiń zwiń