X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: problemy Wisły Kraków. Błaszczykowski znów pomaga "Białej Gwieździe"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 15:15
Wisła Kraków znów znalazła się w trudnej sytuacji finansowej, a pomocną rękę po raz kolejny wyciągnął do niej Jakub Błaszczykowski. Piłkarz i reszta udziałowców klubu udzielili pożyczki w wysokości trzech milionów złotych.
Jakub Błaszczykowski
Jakub Błaszczykowski Foto: Shutterstock.com/Marcin Kadziolka

W ubiegłym roku w Wiśle podczas przerwy w rozgrywkach Ekstraklasy z powodu pandemii koronawirusa sporo się wydarzyło. Akcje piłkarskiej spółki od Towarzystwa Sportowego Wisła przejęli Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski.

Trio to już od stycznia 2019 roku zarządzało Wisłą, ale formalne uporządkowanie spraw właścicielskich zakończyło niepewność związaną z tymczasowymi rozwiązaniami prawnymi. Nie oznacza to jednak, że finansowy kryzys został zażegnany.

Ubiegły rok zakończył się stratą w wysokości 3,3 miliona złotych. Problemem, który powstał w trakcie pandemii, był znaczny spadek przychodów ze sprzedaży biletów i karnetów - nie wiadomo, kiedy kibice powrócą na stadiony. Więcej kosztuje także utrzymanie drużyny i innych pracowników - ze sprawozdania finansowego za 2020 rok wynika, że wzrosły one o pięć milionów złotych względem poprzedniego roku. Niestety, jakościowej zmiany na boisku tutaj nie widać - obecnie zespół zajmuje 11. pozycję w Ekstraklasie i choć raczej nie grozi mu spadek, to jest daleko od walki o wyższe cele.

Wisła skorzystała także z rządowej tarczy finansowej w lutym tego roku, a w 2020 otrzymała ponad 2,5 miliona złotych z Polskiego Funduszu Rozwoju. Trzy miliony złotych od Błaszczykowskiego, Jażdżyńskiego i Królewskiego to kolejne fundusze, które mają pomóc w trudnej sytuacji.

"Stopień ryzyka utraty bieżącej płynności finansowej pozostaje na niezmienionym poziomie, w szczególności w okresie ograniczeń w uczestnictwie kibiców w meczach piłkarskich. Zdaniem Zarządu to powoduje niepewność dotyczącą kontynuacji działalności w niezmienionym kształcie" - można przeczytać w sprawozdaniu.

Łączne zadłużenie klubu wynosi w tym momencie 73 miliony złotych. I choć zakładane jest stopniowe wychodzenie z długów, to pandemia jest jednym z czynników, który proces ten skutecznie zahamował.

Czytaj także: 

 

Czytaj także

Ekstraklasa: kto następcą Żurawia? Lech Poznań rozmawia z trenerem mistrza Kazachstanu

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 11:25
We wtorek z funkcji trenera Lecha Poznań zwolniony został Dariusz Żuraw. Obok Macieja Skorży najpoważniejszym kandydatem do pracy w "Kolejorzu" jest  Białorusin Aleksiej Szpilewski, obecny szkoleniowiec Kajratu Ałmaty - informuje "Głos Wielkopolski". 
rozwiń zwiń