Premier League: Chelsea upokorzona przez West Brom. Hokejowy wynik na Stamford Bridge

2021-04-03, 15:31

Czerwoną kartkę w meczu z WBA zobaczył stoper Chelsea Thiago Silva. Foto: PAP/EPA/Clive Rose / POOL

Chelsea FC przegrała u siebie 2:5 z West Bromwich Albion w meczu 30. kolejki Premier League. "The Blues" od 29. minuty grali w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Thiago Silvy. Sensacyjna porażka skończyła fantastyczną serię 7 spotkań bez straty gola w wykonaniu londyńczyków.

Początek meczu przebiegał pod dyktando gospodarzy i nic nie zapowiadało sensacji. Wynik w 27. minucie gry otworzył Christian Pulisic, ale chwilę później ekipę "The Blues" osłabił brazylijski stoper Thiago Silva, który bezsensownym wślizgiem powalił na ziemię rywala.

WBA zadało faworyzowanym rywalom dwa ciosy tuż przed przerwą - Matheus Pereira najpierw pokonał Edouarda Mendy'ego lobem po długim podaniu z głębi pola, a następnie podwyższył na 2:0 sprytnym strzałem w krótki róg.

Po przerwie osłabiona ekipa Chelsea nie mogła odnaleźć się na boisku, a "The Baggies" rozkręcali się z minuty na minutę. Dobra gra podopiecznych Sama Allardyce'a zaowocowała dwiema bramkami - najpierw w 63. minucie po świetnej kontrze na listę strzelców wpisał się Callum Robinson, a 5 minut później rywali "dobił" Mbaye Diagne.

Nadzieję "The Blues" trafieniem na 2:4 w 71. minucie przywrócił Mason Mount, który wpisał się na listę strzelców po podaniu Timo Wernera. Ostatnie słowo należało jednak do "The Baggies" - w doliczonym czasie gry wynik na 2:5 ustalił Callum Robinson, który wszystkie bramki na poziomie Premier League strzelił właśnie w spotkaniach z Chelsea.

Nieoczekiwana porażka skomplikowała sytuację Chelsea w tabeli. Zajmujący 4. lokatę londyńczycy mają obecnie na koncie 51 punktów. Ich przegrana to dobra wiadomość dla "grupy pościgowej", walczącej o kwalifikację do Ligi Mistrzów: piątego West Hamu (49 pkt.), szóstego Tottenhamu (48 pkt.) i siódmego Liverpoolu (46 pkt.).

Z kolei dla West Bromu trzy punkty w meczu z CFC oznaczają zmniejszenie straty do dającej utrzymanie 17. pozycji do 7 punktów. Ostatnie "bezpieczne" miejsce w Premier League zajmuje obecnie Newcastle.