ATP Miami: zacięty bój Hurkacza z Raoniciem. Polak zameldował się w ćwierćfinale

2021-03-31, 00:25

Hubert Hurkacz. Foto: PAP/EPA/RHONA WISE

Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału tenisowego turnieju ATP na twardych kortach w Miami. Polak (ATP 37) wygrał z Kanadyjczykiem Milosem Raoniciem (ATP 19) 4:6, 6:3, 7:6 (7-4).

Kanadyjczyk jest rozstawiony z numerem 12. i tak jak Polak nie przegrał do tej pory żadnego seta. Obaj zawodnicy zmierzyli się po raz pierwszy. I od razu napisali świetny rozdział tej rywalizacji. Mecz trwał prawie dwie i pół godziny.

Hurkacz dobrze rozpoczął mecz, chociaż później zaczęły się schody i stało się jasne, że łatwo nie będzie. Raonić odrobił straty i przełamał Polaka, wykorzystując do tego swój świetny serwis. Hurkacz zdołał ugrać cztery gemy i musiał uznał wyższość rywala. Nie zamierzał się jednak poddawać.

W trwającej nieco ponad 40 minut drugiej odsłonie pojedynku przełamał Raonicia w szóstym gemie i nie wypuścił przewagi z rąk, wygrywając 6:3. Trzeci, decydujący set, był już prawdziwym thrillerem, w którym ani jeden, ani drugi tenisista nie odpuszczali i walczyli o każdą piłkę. O wyniku musiał zadecydować tie-break. W nim Hurkacz pokazał się ze świetnej strony, przełamał Raonicia już na samym początku i przypieczętował zwycięstwo, wygrywając 7:4.

To pierwszy tak duży sukces 24-latka w Miami.

Po raz ostatni Polak w imprezie tej rangi w ćwierćfinale zagrał w 2019 roku. Wówczas w Indian Wells przegrał ze słynnym Szwajcarem Rogerem Federerem.

Wynik meczu 4. rundy (1/8 finału) gry pojedynczej:

Hubert Hurkacz (Polska, 26) - Milos Raonic (Kanada, 12) 4:6, 6:3, 7:6 (7-4).

Następnym rywalem Hurkacza będzie Grek Stefanos Tsitsipas (5 ATP). Pojedynek zaplanowano na czwartek 1 kwietnia na godzinę 19.00.