X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Znani sportowcy wspierają kampanię „TAK dla sportu, NIE dla agresji i przestępczości”

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 11:00
Turnieje piłkarskie dla dzieci i konferencje edukacyjne dla rodziców i opiekunów to tylko niektóre elementy rozpoczętej kampanii społecznej „TAK dla sportu, NIE dla agresji i przestępczości”. – Sport kształtuje charakter na całe życie, a do tego jest najlepszym lekarstwem na wszystkie problemy, również te związane z relacjami społecznymi. Dlatego jest tak ważny zwłaszcza dla młodych ludzi – mówi Konrad Bukowiecki, czołowy polski lekkoatleta.
Konrad Bukowiecki
Konrad Bukowiecki Foto: Paweł Skraba

Kampania ma wymiar ogólnopolski i jej celem jest przedstawienie sportu oraz rekreacji jako skutecznego sposobu zmniejszania przestępczości. 

– Nasze działania w ramach tej kampanii zostały przewidziane długofalowo, co gwarantuje nam możliwość systematycznego trafiania do młodych ludzi. Niestety, wśród młodego pokolenia wciąż występuje agresja i inne patologiczne zachowania, które należy ograniczać – mówi Marcin Nikiel, koordynator kampanii „TAK dla sportu, NIE dla agresji i przestępczości”, która została sfinansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

"Sport kształtuje charakter" 

Marcin Grzybowski, dwukrotny olimpijczyk, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy w kajakarstwie, twierdzi, że roli sportu w wychowaniu człowieka nie da się przecenić. 

– Sport bardzo mocno ukształtował mój charakter, a tym samym również moją osobowość. Dzięki przejmowaniu dobrych wzorców wychowawczych nabywałem kolejne umiejętności, nie tylko stricte sportowe, ale choćby samokontrolę, czy panowanie nad emocjami – mówi Grzybowski.

Zamiana nadmiaru energii u nastolatków na spędzanie wolnego czasu poprzez wszelaką aktywność fizyczną to jeden z kluczowych elementów kampanii. Towarzyszyć mu będzie szereg działań w zakresie edukacji dzieci, młodzieży oraz ich rodziców, promocja zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania, a także hamowania negatywnych tendencji w rozwoju psychofizycznym młodych osób. Pomóc w realizacji prospołecznych celów ma nie tylko wskazanie odpowiednich wzorców, ale i ukazanie autorytetów, w tym sportowców, którzy osiągnęli sukces.

🤔Zadajesz sobie pytanie, czy sport w Twoim życiu jest naprawdę potrzebny? A czy znasz przyjemniejszy sposób w dążeniu...

Opublikowany przez Kampania "TAK dla sportu" Wtorek, 23 marca 2021

Turnieje i konferencje 

W ramach kampanii w maju i czerwcu m.in. na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zaplanowane są turnieje piłkarskie, a w każdym z nich ma wziąć udział około pięciuset dzieci.

Z kolei jesienią odbędą się konferencje dla rodziców i opiekunów dzieci pod hasłem „Aktywność fizyczna, a patologie społeczne”. Skala przeprowadzenia tych wydarzeń zależna będzie jednak ostatecznie od sytuacji pandemicznej, by zapewnić uczestnikom maksymalne bezpieczeństwo.

 Sport młodych ludzi uczy nie tylko rywalizacji w gronie rówieśników, ale także samodyscypliny, umiejętności dążenia do celu i życia w grupie oraz szacunku dla drugiego człowieka. Dzięki zajęciom sportowym dzieci i młodzi ludzie lepiej radzą sobie w społeczeństwie, tym prawdziwym, a nie wirtualnym. Sport pomaga zapobiegać uzależnieniom od komputera, alkoholu czy narkotyków – dodaje Konrad Bukowiecki, były mistrz świata juniorów i halowy mistrz Europy seniorów w pchnięciu kulą.

Joanna Łochowska, trzykrotna mistrzyni Europy w podnoszeniu ciężarów, całe swoje życie oparła na sporcie, który zaczęła uprawiać jeszcze jako dziecko.

 – Sport w moim dziecięcym życiu stał się fundamentem, na którym oparłam wszystkie inne życiowe budowy. Z tej pasji i radości z pokonywania własnych ograniczeń już nigdy nie chciałam zrezygnować. To wszystko, co zbudowało we mnie wewnętrzną wytrwałość sportową i nauczyło wiary w swoje możliwości, nie pozwoliło mi zatracić ducha dziecięcej radości i pasji – mówi Łochowska.

🚴 Regularna aktywność fizyczna jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka, ale dla młodych ludzi stanowi jeden z...

Opublikowany przez Kampania "TAK dla sportu" Czwartek, 18 marca 2021

Kampania na Facebooku 

Główny cel kampanii „TAK dla sportu, NIE dla agresji i przestępczości” zgodny jest z nadrzędnym założeniem skutecznego przeciwdziałania przyczynom przestępczości. Ściśle wiąże się z redukowaniem poziomu patologii społecznych (np. uzależnień od substancji chemicznych) wśród młodych ludzi wraz z maksymalnym ograniczeniem coraz częściej występujących współcześnie uzależnień od nowych multimediów.

Sfinansowana została ona ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Opublikowany przez Kampania "TAK dla sportu" Sobota, 13 marca 2021

Więcej informacji i aktualności na temat kampanii „TAK dla sportu, NIE dla agresji i przestępczości” dostępnych jest na dedykowanej stronie internetowej pod adresem www.takdlasportu.pl. Kampania posiada również utworzony profil w mediach społecznościowych: facebook.com/kampaniatakdlasportu.

/inf. prasowa 

Czytaj także

"Więcej szczęścia, mniej stresu". Psycholog o regularnej aktywności fizycznej

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 05:19
- Już 10 minut ćwiczeń raz w tygodniu może zwiększyć poziom odczuwanego szczęścia. Jest to związane z wydzielaniem się różnych neuroprzekaźników, które zwiększają motywację i poprawiają nastrój – ocenia Mateusz Banaszkiewicz, psycholog zdrowia z Uniwersytetu SWPS.
rozwiń zwiń