Puchar Francji: przekonująca wygrana PSG. Dwa trafienia Mbappe w meczu z Lille

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 20:46
Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali 3:0 OSC Lille 3:0 w Pucharze Francji. Dwa gole dla paryżan zdobył Kylian Mbappe, a jedną bramkę dołożył Mauro Icardi. Tym samym mistrzowie Francji zostali pierwszymi ćwierćfinalistami turnieju.
Kylian Mbappe
Kylian MbappeFoto: PAP/EPA/IAN LANGSDON

Początek meczu optycznie należał do Lille, ale to paryżanie zdobyli bramkę. W 9. minucie gry Icardi przechwycił piłkę po dośrodkowaniu Angela Di Marii i z bliska trafił do siatki. Błąd przy trafieniu Argentyńczyka popełnił bramkarz gospodarzy Mike Maignan.

Jeszcze w pierwszej połowie napastnik PSG doznał kontuzji, a na placu gry zastąpił go Kylian Mbappe. To właśnie Francuz dokończył "dzieło zniszczenia", trafiając w 41. minucie z rzutu karnego i efektownym trafieniem w doliczonym czasie gry. Skrzydłowy wykonał efektowny rajd lewą stroną i zakończył akcję lobem. Był to 28 gol w 35 występie Mbappe w tym sezonie.

Wynik nie mówi jednak całej prawdy o przebiegu spotkania - gracze Lille stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych, ale dobrze dysponowany był golkiper paryżan Keylor Navas. Z kolei napastnikom OSC brakowało skuteczności.

W Ligue 1 na razie górą są gracze z Flandrii, którzy są liderami francuskiej ekstraklasy. PSG ze stratą 3 punktów zajmuje drugie miejsce. Do końca rozgrywek pozostało 9 kolejek.

Paris Saint-Germain przegrało w niedzielnym meczu 29. kolejki Ligue 1 z FC Nantes 1:2, ale to nie o porażce mistrza Francji mówiło się najwięcej. W trakcie drugiej połowy boisko opuścił Angel di Maria. Argentyński gwiazdor PSG dowiedział się, że doszło do włamania do jego domu, w czasie gdy przebywali w nim najbliżsi piłkarza.