Liga Mistrzów: wygrana i awans Realu Madryt. Kuriozalny błąd bramkarza Atalanty Bergamo

2021-03-16, 22:51

Karim Benzema. Foto: PAP/EPA/Kiko Huesca

Real Madryt wygrał z Atalantą Bergamo (3:1) w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów i awansował do ćwierćfinału. W drugim wtorkowym spotkaniu Manchester City pokonał Borussię Moenchengladbach (2:0) i zameldował się w kolejnej fazie.

• Tytułu broni Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie
  • Finał tegorocznej edycji Ligi Mistrzów zaplanowano 29 maja w Stambule

W pierwszym spotkaniu piłkarze Realu Madryt wygrali skromnie w Bergamo 1:0. W rewanżowym meczu "Królewscy" chcieli jak najszybciej zdobyć bramkę, by spokojnie myśleć o grze w ćwierćfinale.

górski serwis grafika 1200 .jpg

Na pierwszą bramkę podopieczni trenera Zinédine Zidane'a musieli czekać dopiero do 34. minuty. Katastrofalny błąd w wykonaniu bramkarza Atalanty Marco Sportiello wykorzystał Karim Benzema, który umieścił futbolówkę w siatce gości.

Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie zdobyła bramki. Przez zmianą stron próbował jeszcze Ruslan Malinovsky, ale jego próba okazała się mocno niecelna.

W drugiej połowie piłkarzom Realu Madryt udało się szybko podwyższyć wynik meczu. Po faulu w polu karnym Atalanty, sędzia po analizie VAR wskazał na jedenasty metr. Pewnie rzut karny wykonał kapitan "Królewskich"
Sergio Ramos, który mocnym uderzeniem pokonał Sportiello. Drugi gol dla gospodarzy praktycznie przesądził o losach dwumeczu i awansu do ćwierćfinału Champions League.

Kolejną dobrą okazję Atalanta miała w ostatni kwadransie gry. Umiejętności Thibaut Courtois sprawdził Duvan Zapata, jednak górą był golkiper Realu. Pokonać bramkarza Realu udało się w 83. minucie po strzale Luisa Muriela. Podopieczni trenera Gian Piero Gasperiniego strzelili gola kontaktowego, ale w ostatecznym rozrachunku nie przyniosło to korzyści.

W odpowiedzi Marco Asensio podwyższył wynik i ustalił rezultat meczu w Madrycie.  Ostatecznie Real pokonał w dwumeczu Atalantę Bergamo 4:1 i zagra w kolejnej fazie Champions League.

Atalanta Bergamo nie sprawiła sensacji, Real w ćwierćfinale - relacja Piotra Kowalczuka. (IAR) 1:29
+

W innym rewanżu 1/8 finału LM Manchester City pewnie pokonał na Puskas Arenie w Budapeszcie Borussię Moenchengladbach 2:0 i awansował do ćwierćfinału.

W środę ostatnich ćwierćfinalistów tegorocznego Pucharu Mistrzów wyłonią mecze Bayernu Monachium z Lazio Rzym i Chelsea Londyn z Atletico Madryt.

Mecze 1/4 finału LM zaplanowano na 6-7 oraz 13-14 kwietnia, a finał - na 29 maja w Stambule.

1/8 finału Ligi Mistrzów:

Real Madryt - Atalanta Bergamo 3:1 (1:0) | 4:1 w dwumeczu

BramkiK. Benzema - 34, S. Ramos - 60 (rzut karny), L. Muriel - 83, M. Asensio - 86

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia)

Real: Courtois – Nacho, Ramos (c) (Militao), Varane, F. Mendy – Valverde (Asensio), Kroos, Modrić – L. Vázquez, Benzema, Vinícius Júnior (Rodrygo)

Atalanta: Sportiello – Tolói (c) (Palomino), Romero, Djimsiti – Maehle, de Roon, Pessina (Caldara), Gosens (Iličić) – Malinovskyj, Pasalić (D. Zapata) – Muriel (Al. Mirančuk)