Ekstraklasa: Górnik wraca do walki o podium. Pewna wygrana gospodarzy

2021-03-14, 16:56

Piłkarze Górnika po strzelonej bramce . Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Górnik Zabrze po serii 3. spotkań bez wygranej, w niedzielne popołudnie dopisał do swojego dorobku trzy punkty. Podopieczni Marcina Brosza pokonali Zagłębie Lubin 2:0 i udowodnili, że nie rezygnują z walki o ligowe podium.

Obie drużyny od początku pokazywały, że zamierzają grać o pełną pulę. Pierwszą sytuację miał Patryk Szysz, jednak zbyt długo składał się do strzału w sytuacji sam na sam z bramkarzem i został powstrzymany przez obrońcę. Chwilę później zabrzanie odpowiedzieli po mocnym wstrzeleniu piłki przez Jimeneza.

Ekstraklasa: Legia - Warta. Mladenović pogrążył dzielnego beniaminka

Szysz cały czas aktywnie pracował po prawej stronie boiska, jedno z jego podań na bramkę chciał zamienić Żubrowski, a chwilę później swojej szansy szukał strzałem z dystansu Filip Starzyński. Gdy wszystko wskazywało na bramkę dla gości - to piłkarze Marcina Brosza wyszli na prowadzenie. Znakomitym wejściem z lewego skrzydła w pole karne popisał się Rostkowski, a jego podanie na bramkę zamienił Piotr Krawczyk.

"Miedziowi" nie złożyli broni - już kilka chwil później znów dał o sobie znać Szysz, lecz z jego strzałem poradził sobie Chudy. Zabrzanie odpowiedzieli skutecznym odbiorem na połowie rywali, jednak w dogodnej sytuacji przestrzelił Richmond Boakye. Przed zejściem na przerwę rywali próbowali jeszcze zaskoczyć Chodyna oraz - a jakże - Patryk Szysz, ale Marcin Chudy nie dał się zaskoczyć.

Po zmianie stron piłkarze byli bardzo blisko zdobycia kolejnych bramek - najpierw po strzale z rzutu wolnego w obramowanie bramki trafił Starzyński, a potem bliski podwojenia prowadzenia był Giannis Masouras. Z każdą minutą coraz wyraźniej zauważalna była przewaga zabrzan, błyszczeli w ofensywie zwłaszcza Boakye i Masouras. Ten ostatni w 63. minucie wbiegł z piłką w pole karne, a wprowadzony chwilę wcześniej Alasana Manneh zdobył swoją drugą bramkę w sezonie.

Marcin Brosz (trener Górnika): Graliśmy z ogromnym poświęceniem (IAR) 0:41
+

Piłkarze Martina Seveli nadal dążyli do odwrócenia losów spotkania - próbował Drazić, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie niecelnie uderzył stoper Lorenzo Simić. W odpowiedzi raz za razem Hładuna próbował pokonać Boakye, do końca wierzący we wpisanie się na listę strzelców. Górnicy odpowiedzieli zmarnowaną szansą Jimeneza, a "Miedziowi" mimo podchodzenia z piłką blisko bramki nie umieli pokonać Chudego. Nie pomogło w tym nawet wprowadzenie napastnika Samuela Mraza, swoje szanse zmarnował też dynamiczny Chodyna.

Trener Zagłębia Martin Sevela żałuje niewykorzystanych szans (IAR) 0:27
+

Dla Górnika było to pierwsze zwycięstwo po serii 3 spotkań bez wygranej, zaś Zagłębie przełknęło gorycz porażki po zwycięstwach z Jagiellonią i Cracovią.

Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Piotr Krawczyk (21), 2:0 Alasana Manneh (65).

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Krzysztof Kubica.

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin). Mecz bez udziału publiczności.

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Przemysław Wiśniewski, Aleksander Paluszek, Adrian Gryszkiewicz - Giannis Massouras, Roman Prochazka, Jesus Jimenez, Krzysztof Kubica, Michał Rostkowski (64. Norbert Wojtuszek) - Piotr Krawczyk (64. Alasana Manneh), Richmond Boakye (89. Michał Koj).

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Kacper Chodyna, Lorenco Simic, Dorde Crnomarković, Sasa Balic - Patryk Szysz, Jakub Żubrowski, Filip Starzyński, Dejan Drazić (88. Samuel Mraz), Miroslav Stoch (68. Adam Ratajczyk) - Karol Podliński.