ITF Kazań: Urszula Radwańska przegrywa w finale. Zdecydował tie-break

2021-03-14, 13:37

Urszula Radwańska. Foto: PAP/ERIK S. LESSER

Julija Gatouka pokonała Urszulę Radwańską 7:6 (8-6), 4:6, 6:4 w finale turnieju ITF w Kazaniu. Białorusinka zrewanżowała się Polce, która pod koniec lutego pokonała ją w finale turnieju w Moskwie.

Początek meczu należał do Radwańskiej, która wygrała trzy pierwsze gemy. W kolejnym fragmencie znacznie lepsza była jednak jej rywalka - Gatouka wygrała cztery kolejne gemy. Aby rozstrzygnąć losy pierwszego seta potrzebny był tie-break. W tym górą była Hatouka, która wygrała decydujący gem do zera.

W drugiej odsłonie Białorusinka kontynuowała dobrą grę, ale przy stanie 2:0 oddała 2 kolejne gemy. Końcówka seta należała do Polki, która ostatecznie wygrała 6:4 i doprowadziła do trzeciej partii.

Pierwsze trzy gemy trzeciego seta to prawdziwy pokaz gry Polki - Radwańska prowadziła już 3:0, ale wtedy jej gra totalnie się "rozsypała". Gatouka wygrała aż pięć kolejnych partii. Wtedy młodsza z sióstr Radwańskich "wyciągnęła" wynik na 5:4, ale kolejny gem należał do jej rywalki.

Urszula Radwańska ma na koncie 7 wygranych w turniejach rangi ITF. Polka zajmuje 231. miejsce w rankingu WTA. Jej pogromczyni jest sklasyfikowana na 333. lokacie.

Mimo porażki Urszula Radwańska cieszyła się z udanego tygodnia (IAR) 0:47