Liga Mistrzów: PSG - Barcelona. Kontrowersje wokół karnego Messiego. "Jeden z największych błędów VAR"

2021-03-11, 07:43

Leo Messi . Foto: PAP/EPA/YOAN VALAT

W środowy wieczór Paris Saint-Germain zremisowało u siebie z FC Barceloną 1:1 i awansowało do 1/4 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz paryżanie wygrali aż 4:1. Pod koniec pierwszej połowy rewanżu rzutu karnego nie wykorzystał gwiazdor Barcelony Leo Messi. Według hiszpańskich mediów jedenastka powinna zostać powtórzona.

• Sędziowie sprawdzali sporną sytuację w systemie VAR, jednak nie dopatrzyli się błędu Włocha
  • Według byłego sędziego Iturralde Gonzaleza arbitrzy popełnili duży błąd

Liga Mistrzów: PSG - Barcelona. Mbappe pożegnał Messiego, paryżanie w ćwierćfinale

Pudło przekreśliło nadzieje?

Gdyby Messi trafił, Barcelona prowadziłaby do przerwy 2:1 i jej szanse na odrobienie straty z pierwszego spotkania byłyby dużo bardziej realne. W drugiej połowie "Duma Katalonii" nie zdołała jednak strzelić żadnego gola. Mistrzowie Francji nie zachwycili, ale spokojnie dowieźli korzystny wynik do końca.

Jedenastkę Messiego, który w 35. minucie zdobył pięknego gola, obronił Keylor Navas. Odbita przez niego piłka trafiła tylko w poprzeczkę.

Verratti wbiegł zbyt wcześnie?

Kontrowersje wzbudził jednak fakt, iż bardzo szybko w pole karne wbiegł pomocnik PSG Marco Verratti, który zresztą wybił piłkę na rzut rożny. Zdaniem hiszpańskiej gazety "AS" Włoch znalazł się w szesnastce, zanim Messi zdążył kopnąć piłkę.

- Rzut karny musi być powtórzony. Verratti wbiegł w niedozwolone miejsce, zanim Messi oddał strzał - wyjaśniał były hiszpański sędzia Enrique Iturralde Gonzalez w rozmowie z madryckim dziennikiem. - To jeden z największych błędów VAR. Skupili się na analizie pozycji Navasa, a zapomnieli o Verrattim - dodał.

Arbitrzy VAR sprawdzali tę sytuację, jednak nie zdecydowali się na powtórzenie jedenastki.