Oberstdorf 2021: Johaug zdeklasowała rywalki w biegu na 10 km. Polki daleko

2021-03-02, 15:41

Therese Johaug. Foto: PAP/EPA/PHILIPP GUELLAND

Therese Johaug została mistrzynią świata w biegu na 10 km techniką dowolną w Oberstdorfie. Norweżka zdeklasowała rywalki. Druga na mecie Szwedka Frida Karlsson straciła do Johaug ponad 54 sekundy, a trzecia, Szwedka Ebba Andersson - prawie minutę i 7 sekund.

• Polki daleko - Izabela Marcisz była 56., a Karolina Kukuczka 65.
  • Mistrzostwa świata w Oberstdorfie potrwają do 7 marca

Johaug była bezkonkurencyjna. Najlepszy czas miała już na pierwszym pomiarze po 1,5 km, a później powiększała przewagę. Karlsson była wolniejsza o 54,2 s, a Andersson o 1.06,9.

Relacje z mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym na antenie Polskiego Radia. Rywalizację w Oberstdorfie na miejscu obserwują Marek Solecki i Andrzej Grabowski.

To 12. złoty medal Johaug w imprezie tej rangi. W Oberstdorfie wystartuje jeszcze w dwóch konkurencjach - w czwartek w sztafecie oraz w sobotę w biegu na 30 km techniką klasyczną, którego jest zdecydowaną faworytką.

Marcisz zajęła 56. miejsce ze stratą 4.22,4 do zwyciężczyni. Na 65. pozycji została sklasyfikowana Karolina Kukuczka - strata 5.30,6.

W styczniu w fińskim Vuokatti Marcisz została w tej konkurencji młodzieżową (do lat 23) mistrzynią świata. Starcie z seniorkami kompletnie jej jednak nie wyszło. Po 1,5 km była 40., a później obsuwała się w zestawieniu.

Zawody w Oberstdorfie potrwają do 7 marca.

Polki zajęły odległe miejsca. Najlepsza z nich - 56. - była Izabela Marcisz, która jest bardzo rozczarowana (IAR) 0:33