Premier League: Manchester City kontynuuje serię zwycięstw. West Ham bez Fabiańskiego

2021-02-27, 16:34

Piłkarze Manchesteru City po strzelonej bramce. Foto: PAP/EPA/Martin Rickett / POOL

Piłkarze Manchesteru City odnieśli 14. z rzędu zwycięstwo w lidze angielskiej. W sobotnim spotkaniu 26. kolejki pokonali u siebie West Ham United 2:1. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki podopieczni trenera Josepa Guardioli zanotowali 20 kolejnych wygranych. Bramkarz gości Łukasz Fabiański nie zagrał z powodu urazu łokcia.

• Piłkarze Manchesteru City od ponad dwóch miesięcy są w rewelacyjnej formie
  • Ostatniej porażki doznali 21 listopada, w wyjazdowym meczu z Tottenhamem Hotspur (0:2), a punktów nie stracili od 15 grudnia, kiedy zremisowali na własnym stadionie z West Bromwich Albion 1:1

Choć "The Citizens" mają wielu świetnych ofensywnych piłkarzy, to tym razem w roli głównej wystąpili stoperzy. W 30. minucie prowadzenie gospodarzom dał Portugalczyk Ruben Dias, który trafił głową po dośrodkowaniu Belga Kevina de Bruyne.

Premier League: Łukasz Fabiański kontuzjowany. Z gry wykluczył go uraz łokcia

Tuż przed przerwą West Ham wyrównał za sprawą trafienia Michaila Antonio. W ekipie "Młotów" zabrakło kontuzjowanego bramkarza Łukasza Fabiańskiego, który na piątkowym treningu doznał urazu łokcia.

W drugiej połowie Manchester City opór rywali zdołał przełamać w 68. minucie. Wówczas dośrodkował Algierczyk Riyad Mahrez, a do siatki piłkę skierował partner Diasa z obrony - John Stones.

Manchester City prowadzi w tabeli i ma 13 punktów przewagi nad zajmującym drugie miejsce lokalnym rywalem - Manchesterem United. "Czerwone Diabły" w niedzielę zagrają na wyjeździe z Chelsea Londyn.

Klub z Manchesteru łącznie jest niepokonany od 27 meczów, w których bilans tej drużyny, to 24 zwycięstwa i trzy remisy. To druga pod względem długości taka seria pod wodzą Guardioli. Między kwietniem a grudniem 2017 roku jego piłkarze nie przegrali kolejnych 28 spotkań.