Liga Europy: gol Piotra Zielińskiego i zwycięstwo nie wystarczyły. Napoli żegna się z rozgrywkami

2021-02-25, 20:58

Piotr Zieliński (z prawej). Foto: PAP/EPA/CIRO FUSCO

Napoli wygrało z Granadą w meczu 1/16 finału Ligi Europy. Porażka 0:2 w pierwszym meczu przesądziła jednak o odpadnięciu "Azzurrich" z turnieju. Jedną z bramek dla drużyny z Neapolu strzelił Piotr Zieliński po efektownej indywidualnej akcji.

• W innym meczu Arsenal Londyn w dramatycznych okolicznościach pokonał 3:2 Benficę Lizbona i awansował do kolejnej rundy
  • Niespodzianką zakończył się dwumecz TSG Hoffenheim z Molde - w 1/8 finału LE zagra zespół z Norwegii

W pierwszym meczu dzięki zwycięstwu 2:0 Granada wypracowała sobie solidną zaliczkę. Podopieczni Gennaro Gattuso zabrali się do odrabiania strat niemal od pierwszego gwizdka. W 3. minucie gry po świetnym rajdzie środkiem pola i precyzyjnym uderzeniu z dystansu wynik meczu otworzył Piotr Zieliński. To 7. gol w 31. występie Polaka w tym sezonie.

Drużyna z Italii nie poszła jednak za ciosem i zwolniła grę. Ich bierność wykorzystali gracze Granady, a konkretnie Angel Montoro, który w 25. minucie zamienił świetne dośrodkowanie Dimitriego Foulquiera na bramkę i wyrównał stan rywalizacji.

10 minut później kapitalnie z rzutu wolnego uderzył Lorenzo Insigne, jednak golkiper Granady Rui Silva wyciągnął się jak struna i lecącą pod poprzeczkę piłkę sparował za bramkę. Kolejne fragmenty meczu upłynęły na licznych szamotaninach i pyskówkach między graczami, za które sędzia wlepił obu drużynom w sumie 6 żółtych kartek. Do przerwy utrzymał się korzystny dla Hiszpanów remis 1:1.

Od początku drugiej połowy Napoli starało się naciskać na rywali wysokim pressingiem i przyspieszać grę. W 52. minucie przed świetną szansą stanął Elif Elmas, ale Macedończyka zatrzymał Silva. Po chwili nie miał już szans, gdy Fabian Ruiz przedarł się przez defensywę Hiszpanów i sytuacyjnie uderzył w krótki róg.

Napoli raz po raz nękało defensywę Granady i kolejne gole dla "Azzurrich" wydawały się kwestią czasu. Kolejne minuty mijały, ale wynik nie ulegał zmianie mimo znaczącej przewagi i licznych szans bramkowych gospodarzy. Próbowali m.in. Tiemoue Bakayoko i Lorenzo Insigne, ale spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, który premiuje Hiszpanów.