Premier League: Leeds pokonało Southampton w "polskim meczu"

2021-02-23, 20:56

Leeds United - Southampton FC. Foto: PAP/EPA/Gareth Copley / POOL

Southampton z Janem Bednarkiem w składzie (90 minut) przegrało na wyjeździe z Leeds United 0:3 (0:0) w zaległym meczu 18. kolejki piłkarskiej Premier League.

• W drużynie gospodarzy do 59. minuty na boisku przebywał Mateusz Klich
  • W tabeli prowadzi Manchester City (59 pkt) z przewagą dziesięciu punktów nad Manchesterem United i Leicester City. Leeds - 10. (35 pkt), Southampton - 14. (30 pkt)

Pierwszą bramkę zdobył w 47. minucie jeden z najskuteczniejszych strzelców w tym sezonie Premier League Patrick Bamford. Anglik ma już 13 goli, a lepsi od niego pod tym względem są tylko Egipcjanin Mohamed Salah z Liverpoolu - 17 oraz Portugalczyk Bruno Fernandes z Manchesteru United - 15.

Na 2:0 podwyższył w 78. minucie Stuart Dallas. Piłkarz z Irlandii Północnej wykończył kontratak strzałem z kilkunastu metrów. Wynik ustalił w 84. uderzeniem z rzutu wolnego Brazylijczyk Raphinha.

Leeds ma 35 punktów i zajmuje 10. miejsce w tabeli. "Święci", którzy od początku 2021 roku wygrali tylko jedno spotkanie ligowe, zgromadzili o pięć mniej i są na 14. pozycji. Zdecydowanym liderem jest Manchester City - 59 pkt.