Media zachwycone Maryną Gąsienicą-Daniel. "Podtrzymała rodzinne tradycje"

2021-02-19, 14:00

Maryna Gąsienica-Daniel. Foto: PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

W mediach nie milkną zachwyty nad wyczynem Maryny Gąsienicy-Daniel, która zajęła szóste miejsce w gigancie podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim we włoskim Cortina d'Ampezzo.

• MŚ we Włoszech potrwają do niedzieli
  • Z dobrej strony pokazała się również 19-letnia Magdalena Łuczak

Polka po pierwszym przejeździe zajmowała siódme miejsce. Gąsienica-Daniel, która w tym sezonie jest w życiowej formie, traciła do Shiffrin 0,57 s. Polka wyprzedzała jednak kilka faworytek giganta, m.in. dziewiątą Francuzkę Tessę Worley, jedenastą Słowaczkę Petrę Vlhovą czy piętnastą Włoszkę Martę Bassino. W drugim przejeździe Polak jechała szybciej niż liderka, jednak popełniła błąd.

MŚ w narciarstwie alpejskim: Maryna Gąsienica-Daniel w czołówce. Polka blisko medalu w slalomie gigancie

Wyczyn Gąsienicy-Daniel dostrzegają również zagraniczne media. - Świetna obrona przed upadkiem. Musiała się ratować i straciła trochę czasu - komentowali dziennikarze serwisu "20min.ch".

Obie zawodniczki chwali olimpijczyk z Grenoble i Sapporo, a także srebrny (1974) i brązowy (1970) medalista mistrzostw świata w kombinacji alpejskiej Andrzej Bachleda-Curuś (IAR) 0:46
+

Złoty medal zdobyła Szwajcarka Lara Gut-Berhami, która po pierwszym przejeździe zajmowała 3. miejsce. Ostatecznie Szwajcarka o 0,02 sekundy pokonała Amerykankę Mikaelę Shiffrin, a o 0,09 sekundy Austriaczkę Katharinę Liensberger.

Świetnie pojechała debiutująca 19-letnia Magdalena Łuczak, która w tym sezonie z dobrej strony zaprezentowała się w Pucharze Europy. Do Shiffrin straciła 3,07 sek. co dało jej 25. miejsce.

Mistrzostwa świata w Cortina d'Ampezzo potrwają do niedzieli.