Liga Mistrzów: Szczęsny krytykowany za mecz z Porto. "Powinien się lepiej zachować"

2021-02-18, 10:31

Wojciech Szczęsny w meczu FC Porto. Foto: PAP/EPA/ESTELA SILVA

W środowy wieczór Juventus musiał przełknąć gorzką pigułkę w postaci porażki z FC Porto w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Krytyczne opinie pod adresem piłkarzy "Starej Damy" nie ominęły też Wojciecha Szczęsnego.

Juventus katastrofalnie wszedł w spotkanie - Szczęsny i Bentancur beztrosko rozgrywali piłkę we własnym polu karnym, co skończyło się golem Taremiego. Wydaje się, że większą odpowiedzialność za utratę tego gola ponosi Urugwajczyk, który podał do bramkarza zbyt lekko, jednak nie brakuje opinii, że Polak także się nie popisał.

W pierwszej połowie Juventus w zasadzie nie istniał, a gospodarze prezentowali się z bardzo dobrej strony. Tuż po wznowieniu gry defensywa Juventusu znów zawaliła - tym razem mimo asysty kilku obrońców, Marega był w stanie bez większych problemów najpierw przyjął piłkę, a potem posłał ją obok bezradnego Szczęsnego.

Jedynym, co miał w zanadrzu Juventus, była bramka Chiesy, którą zdobył 10 minut przed końcem meczu.

Portal "90mins.com" przyznał Szczęsnemu ocenę zaledwie 3/10. "Powinien się lepiej zachować" - brzmiał komentarz dotyczący drugiego gola. "Calciomercato" oceniło jego występ na 4,5/10. "La Gazzetta dello Sport" dała reprezentantowi Polski 5/10, jednak podkreślono, że "nie był to prawdziwy Szczęsny".

Golkiper zanotował jednak bardzo ważną interwencję przy strzale Sergio Oliveiry - gdyby nie to, "Stara Dama" przegrywałaby 0:3, co stawiałoby ją w koszmarnej sytuacji w drugiej odsłonie rywalizacji.

Piotr Kowalczuk o spotkaniu Juventusu z Porto (IAR) 1:32
+

Rewanże LM zaplanowano na 9-10 oraz 16-17 marca, a finał - na 29 maja w Stambule.