Premier League: faworyci nie zawiedli. Leicester i Manchester City z kompletem punktów

2021-02-03, 20:54

Raheem Sterling zdobył jedną z bramek dla City. Foto: PAP/EPA/Alex Pantling / POOL

Manchester i Leicester City odniosły pewne zwycięstwa w meczach 22. kolejki Premier League. "Obywatele" utrzymali 1.miejsce w tabeli, natomiast "Lisy", przynajmniej na kilka godzin, wyprzedziły Liverpool i awansowały na 3. lokatę.

• Manchester City, dzięki zwycięstwu nad Burnley, umocnił się na pozycji lidera Premier League
  • Leicester City awansowało na 3. miejsce. "Lisy" spadną na 4. lokatę, jeśli swój mecz wygra Liverpool

Prowadzący w tabeli Manchester City bez problemów rozprawił się na wyjeździe z Burnley. Przewaga ekipy Pepa Guardioli była widoczna właściwie od pierwszego gwizdka. Wynik meczu już w 3. minucie otworzył Gabriel Jesus, który najszybciej dopadł do piłki, którą po strzale Bernardo Silvy niefortunnie odbił golkiper gospodarzy Nick Pope.

Drugi cios zawodnikom Seana Dyche'a zadał w 38. minucie Raheem Sterling. Anglik po koronkowej akcji skierował piłkę do niemal pustej bramki Burnley. W pierwszej odsłonie gospodarze nie oddali nawet strzału na bramkę City.

Po przerwie obraz meczu nie uległ zmianie. Nacierający na rywali gracze z Manchesteru zdobyli kolejnego gola w 57. minucie, ale po interwencji VAR-u bramka została anulowana - Riad Mahrez był na spalonym. Wynik z pierwszej połowy utrzymał się do końca spotkania.

Tym samym "Obywatele" przedłużyli swoją serię do 9 wygranych meczów z rzędu. Podopieczni Pepa Guardioli osiągnęli w tym czasie imponujący bilans bramkowy 23:1.

Leicester nie dało szans Fulham

Problemów ze zdobyciem trzech punktów nie mieli także gracze Leicester City, którzy x:x ograli na wyjeździe zespół Fulham. Strzelanie w 17. minucie rozpoczął Kelechi Iheanacho. Na 2:0 podwyższył prawy obrońca "Lisów" James Justin.

Drugą połowę od dobrego strzału Ivana Cavaleiro rozpoczęło Fulham. Portugalczyk minimalnie chybił z 16 metrów. Leicester jednak umiejętnie kontrolowało boiskowe wydarzenia i nie pozwoliło rywalom na zbyt wiele. Przed niezłą szansą stanął jeszcze Bobby Ried, ale jego strzał trafił tylko w boczną siatkę.

Z przewagą 3 pkt. nad Manchesterem United w Premier League prowadzi Manchester City. Leicester traci do "Obywateli" 5 punktów i jest trzecie.