Premier League: sensacyjna porażka Manchesteru United i nieudany debiut Tuchela w Chelsea

2021-01-28, 09:17

Manchester United. Foto: PAP/EPA/Dave Thompson / POOL

Manchester United na własnym stadionie przegrał z Sheffield United 1:2, tracąc szansę na objęcie prowadzenia w tabeli Premier League. Środowa seria spotkań nie była udana również dla Chelsea - pod wodzą nowego trenera Tomasa Tuchela "The Blues" bezbramkowo zremisowali z Wolves.

• Manchester United przegrał w Premier League po raz pierwszy od 1 listopada
  • Sheffield mimo zwycięstwa nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli
  • Po remisie z Wolves Chelsea awansowała na 8. miejsce w angielskiej ekstraklasie

Przed 20. kolejką Manchester United miał na koncie znakomitą serię 13 ligowych meczów bez porażki, dzięki której awansował na pozycję wicelidera angielskiej ekstraklasy. Porażka przyszła w najmniej oczekiwanym momencie - "Czerwone Diabły" zostały pokonane przez ostatnie w tabeli Sheffield, które przegrało aż 16 z poprzednich 19 ligowych potyczek.

Spotkanie z outsiderem od początku nie układało się po myśli ekipy z Old Trafford. Gospodarze nie potrafili poważnie zagrozić bramce rywali, a ci niespodziewanie objęli prowadzenie w 23. minucie po trafieniu Keana Bryana.

W 64. minucie uderzeniem głową wyrównał Harry Maguire i wydawało się, że 20-krotni mistrzowie Anglii jeszcze zdołają wywalczyć trzy punkty. 10 minut później jednak znów przegrywali. Tym razem na listę strzelców wpisał się Oliver Burke, wykorzystując serię błędów obrony Manchesteru.

- Nie stworzyliśmy dość okazji do zdobycia bramki, a kiedy tracisz dwa takie gole, to zawsze robi się trudno - oświadczył po meczu trener "Czerwonych Diabłów" Ole Gunnar Solskjaer.

Zaskakująca porażka sprawiła, że po 20. serii gier United na pewno nie wyprzedzi swojego rywala zza miedzy - Manchesteru City. "Obywatele" mają bowiem punkt przewagi i jeden zaległy mecz w stosunku do ekipy z Old Trafford. Z kolei piłkarze Sheffield mogą być jedynie połowicznie zadowoleni ze zwycięstwa. Mimo pokonania faworyzowanych rywali od gwarantującego utrzymanie miejsca dzieli ich jeszcze 10 punktów.

Trudne początki Tuchela

Zatrudniony we wtorek Tomas Tuchel w swoim debiucie tylko zremisował z Wolverhampton Wanderers 0:0. W środowym spotkaniu było widać, że Niemiec jeszcze nie zdążył odcisnąć swojego piętna na zespole "The Blues". Chelsea nie stworzyła sobie zbyt wielu sytuacji bramkowych, ale w ostatniej akcji meczu mogła zdobyć trzy punkty - po strzale głową Kaia Havertza piłkę z linii bramkowej wybił Willian Jose. Chwilę wcześniej jednak doskonałą sytuację dla Wolves zmarnował Pedro Neto.

Tuchel z optymizmem zapatruje się na najbliższe mecze CFC. - Jestem zadowolony z gry moich piłkarzy. Niestety zabrakło nam szczęścia, aby zdobyć bramkę. Jestem przekonany, że przy takiej postawie dobre rezultaty nadejdą. Ogłaszanie wyjściowego składu było dla mnie bardzo trudne, bo nie miałem żadnego uzasadnienia dla nikogo, dlaczego sadzam go na ławce - powiedział po meczu były trener PSG.

W tabeli Chelsea jest dziewiąta. Do lidera traci 11 punktów i ma rozegrany o jeden mecz więcej.

W czwartek w hicie 20. kolejki broniący tytułu Liverpool zmierzy się w Londynie z Tottenhamem Hotspur. Brak zwycięstwa byłby poważnym ciosem dla broniących tytułu "The Reds", którzy w ostatnich czterech kolejkach nie zdobyli ani jednej bramki i wywalczyli zaledwie dwa punkty.