X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji zdradza plany w pierwszym wywiadzie: jutro dzwonimy do Lewandowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 21:03
– Bardzo wierzę w siebie, w moje przekonania, w sposób, w jaki widzę grę, w mój sztab. Wierzę w całą federację i ponad wszystko w naszych zawodników. Żeby wygrywać mecze, musisz mieć jakość. Polscy zawodnicy ją mają. Teraz muszą ją przenieść z klubów do reprezentacji, a moim zadaniem jest im w tym pomóc – powiedział Paulo Sousa w pierwszym wywiadzie w roli selekcjonera reprezentacji Polski.
Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski  (zdjęcie archiwalne)
Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski (zdjęcie archiwalne)Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk
  • Prezes PZPN ogłosił, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski zostanie Paulo Sousa.
  • "Wszyscy, z którymi się kontaktowałem w jego sprawie, mówili mi: "Zibi, to jest top" - chwalił nowego trenera biało-czerwonych Zbigniew Boniek
  • Nowy selekcjoner w wywiadzie opublikowanym na portalu "Łączy Nas Piłka" powiedział o pierwszej reakcji na propozycję Bońka
  • Zdradził, kto będzie pierwszym reprezentantem, do którego zadzwoni

- Jestem zaszczycony i dumny, że mogę zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. Na początku chciałbym podziękować prezesowi Zbigniewowi Bońkowi oraz całemu zarządowi za to, że mogę podjąć tak wielkie wyzwanie. Polska jest krajem futbolu i jestem przekonany, że wasz entuzjazm da nam siłę, wsparcie i wiarę w reprezentację. Razem będziemy mogli walczyć o zwycięstwa na mistrzostwach Europy. Z odpowiednią mentalnością, dyscypliną, organizacją i właściwym podejściem, razem ze mną, moim sztabem, pracownikami federacji i wsparciem całego narodu, będziemy silni. Jestem pewny, że cała Polska będzie dumna ze swojej drużyny narodowej - mówił podczas konferencji prasowej nowy selekcjoner Paulo Sousa w nagraniu zaprezentowanym przez Zbigniewa Bońka.

paulo sousa 1200.jpg
Świetny piłkarz, trenerski obieżyświat. Kim jest Paulo Sousa, nowy selekcjoner? [SYLWETKA]

W rozmowie, jaka się ukazała na stronie "Łączy Nas Piłka", nowy selekcjoner zdradził więcej szczegółów.

Jaka była pana pierwsza reakcja na propozycję objęcia reprezentacji Polski?

Bardzo mnie to ucieszyło. Bycie powołanym na taką funkcję, w dodatku przez ikonę świata futbolu, jaką jest Zbigniew Boniek, to oczywiście zawsze przyjemność. Spotkaliśmy się kiedyś kilka razy w UEFA. Dostałem do poprowadzenia świetny projekt na ten moment mojej kariery, jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Przede mną i moim sztabem świetne wyzwanie.

Jakie zadania postawił przed panem prezes Zbigniew Boniek?

Prezes wyjaśnił, czego oczekuje od reprezentacji narodowej. Głównym zadaniem jest to, żeby drużyna grała bardziej ofensywnie. Trochę o tym rozmawialiśmy, ponieważ to cechowało moją grę w przeszłości, moje ambicje. Jeśli chodzi o jakość, uwielbiam widzieć, jak moi zawodnicy wykonują założenia, jakie przed nimi stawiam. Moim osobistym celem jest wygranie każdego meczu.

Jak ocenia pan dyspozycję reprezentacji Polski z kilku ostatnich miesięcy? Na pewno obserwował pan drużynę i analizował jej grę.

Uważam, że każdy trener ma swój sposób rozumienia gry, organizowania drużyny. W piłce nożnej są różne pomysły na wygrywanie. Dla mnie ważniejszym od rozmawiania o przeszłości jest rozmawianie o teraźniejszości. Możemy zmienić przyszłość, dlatego to teraźniejszość jest najważniejsza. Głównym zadaniem jest zbudowanie naprawdę silnej, kompletnej drużyny, grającej z jakością we wszystkich momentach meczu, ale również takiej, która ma mentalność zwycięzców. Czasami, w niektórych krajach, taka mentalność jest trudna do osiągnięcia. Na szczęście dla mnie i dla drużyny mamy takich zawodników, którzy posiadają w sobie cechy zwycięzców. Każdego dnia, w każdym meczu, w każdym sezonie. Tak jak chociażby Robert Lewandowski, który jest do tego przyzwyczajony w Bayernie Monachium. On chce wygrywać zawsze. To samo dotyczy Wojciecha Szczęsnego. W takich klubach, jak Juventus, który znam całkiem dobrze, gdyż we Włoszech spędziłem wiele lat. Cała kultura „Juve” polega na zwyciężaniu. I właśnie to chcemy widzieć w reprezentacji Polski. Nie tylko, aby każdy młody piłkarz śnił o grze w drużynie narodowej, ale żeby wszyscy zawodnicy marzyli o zdobywaniu tytułów. Z wielką energią, bez strachu, wierząc w siebie, w jakość, którą mamy.

Polska reprezentacja mierzyła się ostatnio głównie z mocnymi rywalami, jak Holandia czy Włochy. Czy nie uważa pan, że zagrała jednak poniżej swoich możliwości?

Nie chcę rozmawiać o przeszłości. Bardzo wierzę w siebie, w moje przekonania, w sposób, w jaki widzę grę, w mój sztab. Wierzę w całą federację i ponad wszystko w naszych zawodników. Żeby wygrywać mecze, musisz mieć jakość. Polscy zawodnicy ją mają. Teraz muszą ją przenieść z klubów do reprezentacji, a moim zadaniem jest im w tym pomóc. Mamy odpowiednie koncepcje gry i wiemy, czego chcemy. Żeby wygrywać mecze, musisz strzelać gole. Żeby strzelać gole, musisz mieć świetną dynamikę, szczególnie ofensywną, aby stwarzać okazje i zamieniać je na bramki. Drużyna musi być także zorganizowana, skoncentrowana. Musi mieć indywidualną jakość, silną osobowość, również defensywną. Musi być spójna, żeby zwyciężać, ponieważ czasem możemy nie grać tak pięknie i wspaniale, ale trzeba także wygrywać takie mecze. I trzeba wiedzieć, jak to zrobić. Takie powinno być nastawienie każdego, bo każdy zna swoje zadania wewnątrz drużyny, w każdym momencie meczu. Zawodnicy muszą rozumieć, co mają robić. To wielka odpowiedzialność reprezentować swój kraj, nie może to w nikim budzić strachu. Wspólnie musimy sprawić, aby cała Polska była z nas dumna.

Pierwsza rozmowa z reprezentantem Polski – czy będzie to wizyta u kapitana Roberta Lewandowskiego?

Rozmawiałem o tym z Prezesem Bońkiem i Sekretarzem Generalnym Maciejem Sawickim, że chcę jak najszybciej zorganizować spotkanie z Robertem. Mam nadzieję, że odbędzie się ono na początku przyszłego tygodnia. Prawdopodobnie zadzwonimy do Lewandowskiego jutro, po zorganizowaniu wszystkich spraw w federacji. Mam też plan, żeby zrobić w przyszłym tygodniu spotkanie na platformie cyfrowej, w którym będzie mogła wziąć udział większość zawodników, którzy zwykle są powoływani, będzie ich około 40. Zapoznamy się, porozmawiamy. Chciałbym się przedstawić, zaprezentować swój sztab. Póki co nie będę im mówił o szczegółowej wizji drużyny, ponieważ wciąż są w klubach i muszą być skoncentrowani na piłce nożnej rekomendowanej przez ich trenerów. Ale oczywiście bliżej meczów reprezentacji przedstawimy zawodnikom nasz pomysł na zespół, na grę.

Czy próbował pan już ustalić pierwszą jedenastkę biało-czerwonych pod pańską wodzą?

Wraz ze sztabem obserwujemy zawodników, porównujemy ich, szukamy kolejnych pod pewne parametry. Będziemy starali się wybrać jak najlepsze rozwiązania. Póki co, wiemy więcej o tym, jak chcemy zacząć. Jednym z trudniejszych aspektów naszej pracy jest to, że praktycznie nie będziemy mieli treningów. Dlatego nasi zawodnicy będą musieli być naprawdę skoncentrowani na tym, co chcemy im przekazać, na procesie nauki, na rozumieniu koncepcji. Przede wszystkim po przyjeździe z klubów muszą być gotowi fizycznie i naprawdę skoncentrowani. To konieczne warunki, aby móc zwyciężać. A przecież wszyscy tego chcemy.

ZAPIS TRANSMISJI KONFERENCJI ZBIGNIEWA BOŃKA, NA KTÓREJ PRZEDSTAWIŁ NOWEGO SELEKCJONERA:

youtube.com


Czytaj także:

/ah

Czytaj także

Świetny piłkarz, trenerski obieżyświat. Kim jest Paulo Sousa, nowy selekcjoner?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 15:54
Nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski został Portugalczyk Paulo Sousa, poinformował podczas konferencji prasowej Zbigniew Boniek, prezes PZPN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paulo Sousa selekcjonerem reprezentacji Polski. Pierwsze komentarze dot. decyzji PZPN

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 16:46
Portugalczyk Paulo Sousa zastąpi zwolnionego w poniedziałek Jerzego Brzęczka na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Wśród ekspertów piłkarskich dominują krytyczne opinie i sceptycyzm wobec nowego trenera biało-czerwonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paulo Sousa i jego "10 przykazań". Reprezentanci Polski mogą spodziewać się dyscypliny

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 10:40
Tuż po tym, jak Zbigniew Boniek ogłosił, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Paulo Sousa, pojawiła się lista "10 przykazań" trenera. Wyłania się z niej obraz szkoleniowca stawiającego na dyscyplinę i bardzo dbającego nawet o najmniejsze detale.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski współpracownik Paulo Sousy ocenia nowego selekcjonera. "Mam o nim jak najlepsze zdanie"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 19:22
- Współpracowałem z Paulo Sousą ponad dekadę temu, ale już wtedy był ambitnym i świetnie zorganizowanym trenerem - powiedział o nowym selekcjonerze piłkarskiej reprezentacji Polski Daniel Purzycki. Z Portugalczykiem zetknął się w Swansea City.
rozwiń zwiń