PŚ w skokach: Stefan Kraft wraca do rywalizacji. Zobaczymy go już w Lahti

2021-01-20, 15:06

Stefan Kraft . Foto: Marcin Kadziolka/Shutterstock.com

Dwukrotny mistrz świata Stefan Kraft wraca do startów w Pucharze Świata. Austriacki skoczek, który zmagał się z problemami zdrowotnymi, wystąpi w najbliższych zawodach w fińskim Lahti.

• Stefan Kraft wraca do skakania po przerwie w startach
  • Do tej pory obrońca Kryształowej Kuli zdobył 214 pkt w klasyfikacji generalnej PŚ - zajmuje 16. miejsce
  • W składzie reprezentacji Austrii Kraft zastąpił Gregora Schlirenzauera

Początek sezonu jest dla obrońcy Kryształowej Kuli bardzo trudny. Austriak najpierw zmagał się z kontuzją pleców, a później przeszedł koronawirusa, z powodu którego nie wystąpił w Kuusamo i Niżnym Tagile. Później 27-latek narzekał na zmęczenie i postanowił opuścić zawody w Zakopanem.

PUCHAR ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH 2020/2021

Stefan Kraft postanowił jednak wrócić do rywalizacji. Zawody w Lahti mają stanowić ważny element przygotowań do mistrzostw świata, które w lutym odbędą się na skoczni w Oberstdorfie. Dotąd na swoim koncie Austriak zdobył 9 medali mistrzostw świata - dwa złote, cztery srebrne i trzy brązowe.

Kraft zajmie w kadrze miejsce Gregora Schlirenzauera. Oprócz niego trener Andreas Widhoelzl do składu desygnował Philippa Aschenwalda, Michaela Hayboecka, Daniela Hubera, Jana Hoerla, Maximiliana Steinera i Niklasa Bachlingera. Ostatni ze skoczków to absolutny debiutant, który miejsce w kadrze A wywalczył dzięki świetnym startom w Pucharze Kontynentalnym. W miniony weekend w Innsbrucku zajął 3. i 2. miejsce.

Przed przerwą Kraft raz stanął na podium zawodów Pucharu Świata - Austriak zajął 3. miejsce w Titisee-Neustadt. Przez problemy zdrowotne dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli stracił szanse na triumf w trwającej edycji cyklu. Kraft z dorobkiem 214 punktów zajmuje odległe 16. miejsce. 27-latek wziął jednak udział w zaledwie 7 z 14 konkursów.

W najbliższy weekend w Lahti odbędą się dwa konkursy. W sobotę skoczkowie zmierzą się w zawodach drużynowych, natomiast w niedzielę będą rywalizować indywidualnie.