PŚ w skokach: Andrzej Stękała się tłumaczył, Kamil Stoch wzruszył ripostą

2021-01-16, 19:19

Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Foto: PAP/Grzegorz Momot

Polacy byli o włos od zwycięstwa w drużynowym konkursie w Zakopanem. O ostatecznej przegranej z Austriakami w dużej mierze zdecydował słaby skok Andrzeja Stękały w drugiej serii zawodów. Na antenie TVP młodszego kolegę pocieszał Kamil Stoch.

• Polacy zajęli drugie miejsce w zawodach drużynowych w Zakopanem
  • Najsłabiej z biało-czerwonych wypadł Andrzej Stękała
  • Kamil Stoch na antenie TVP dodał otuchy koledze po kiepskim występie

Po 6 z 8 skoków polska kadra wyprzedzała Austrię o ponad 30 punktów. Gdy wydawało się, że biało-czerwoni za chwilę odbiorą złote medale i na Wielkiej Krokwi rozbrzmi "Mazurek Dąbrowskiego", Andrzej Stękała zepsuł swoją próbę, lądując na 115 metrze. Na prowadzenie wyszli Austriacy, którego nie oddali już do końca konkursu.

PUCHAR ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH 2020/2021

Dzisiejszy pechowiec miał spore wyrzuty sumienia po kiepskim skoku. - Cieszę się z chłopakami, że stoimy na podium, ale boli mnie, że to z mojej winy zajęliśmy drugie miejsce. Przepraszam za drugi skok. Coś nie wyszło, chłopaki na pewno zasłużyli na zwycięstwo. Wydaje mi się, że być może zbyt bardzo "podszedłem" do przodu, a nie było wiatru pod narty - wyznał rozgoryczony Stękała na antenie TVP.

Po stronie młodszego kolegi stanął Kamil Stoch. Zwycięzca tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni zdobył się na piękny gest wobec Stękały. - Drugie miejsce rzeczywiście jest "z winy" Andrzeja. Gdyby nie on, bylibyśmy poza podium - oświadczył Stoch.

Ostatecznie Polacy zajęli drugie miejsce w turnieju drużynowym. Najlepsi okazali się Austriacy, a na najniższym stopniu podium stanęli Norwegowie.

Mimo rozczarowującego zakończenia konkursu, Polacy powiększyli przewagę nad największymi rywalami w Pucharze Narodów. Biało-czerwoni zyskali 50 punktów w stosunku do Norwegów i aż 250 "oczek" więcej niż Niemcy.