Serie A: Piotr Zieliński show. Polak bohaterem Napoli

2021-01-03, 18:18

Piotr Zieliński . Foto: PAP/EPA/Fabio Murru

Piotr Zieliński zdobył dwie bramki dla SSC Napoli w wyjazdowym meczu 15. kolejki Serie A, w którym jego drużyna pewnie pokonała Cagliari (4:1). Polski piłkarz był bohaterem spotkania.

• Zieliński dwukrotnie wyprowadzał Napoli na prowadzenie
  • Pozostałe gole dla gości zdobyli Hirving Lozano i Lorenzo Insigne
  • Świetną skutecznością błysnęli też piłkarze Interu, którzy wysoko pokonali Crotone

Serie A: Arkadiusz Milik zmieni klub zimą? Napoli otrzymało ofertę. "Jest najlepsza"

Włoska ekstraklasa wróciła do gry po świąteczno-noworocznej przerwie w niedzielę. Na ten dzień zaplanowano rozegranie całej 15. kolejki.

Zieliński znakomicie rozpoczął 2021 rok. Polak zdobył dwie piękne gole, a jego drużyna wygrała na wyjeździe z ekipą z Sardynii. "Zielu" trafiał do siatki w 15. i 62. minucie.

"Zielu" bohaterem

Pierwsze trafienie było też otwierającym wynik meczu. Polak mocnym uderzeniem z dystansu wykończył podanie Andrei Petagni. Był to jedyny gol w pierwszej połowie spotkania.

Gospodarze zdołali wyrównać w 60. minucie za sprawą Brazylijczyka Joao Pedro, ale pomocnik reprezentacji Polski już dwie minuty później ponownie wyprowadził Napoli na prowadzenie.

Znakomicie w niedzielnym meczu zagrał Piotr Zieliński, zdobywca dwóch pierwszych bramek swojej drużyny. O szczegółach - Piotr Kowalczuk. (IAR) 0:59
+

Zieliński minął dwóch rywali, a potem bez problemu umieścił piłkę w siatce po podaniu Giovanniego Di Lorenzo. Polak popisał się w tej akcji techniką i opanowaniem.

Bramki Zielińskiego nie były jedynymi trafieniami Napoli. W 74. minucie gola zdobył Meksykanin Hirving Lozano, a na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry rzut karny wykorzystał Lorenzo Insigne.

Kanonanda Interu

Przed pozostałymi rozstrzygnięciami Napoli, które rozegrało dotychczas 14 spotkań, zajmuje trzecie miejsce w tabeli Serie A z dorobkiem 28 punktów.

Prowadzi Inter Mediolan - 36 pkt w 15 meczach. W niedzielę rozbił u siebie Cagliari 6:2 - hat-trickiem popisał się Argentyńczyk Lautaro Martinez, a cały mecz w barwach gości rozegrał Arkadiusz Reca.

Wieczorem na pierwsze miejsce może wrócić AC Milan, który po 14 spotkaniach ma 34 punkty. O godz. 18 rozpocznie się wyjazdowy mecz "Rossonerich" z Benevento.

W innych starciach z udziałem Polaków czyste konto zachował u siebie bramkarz Fiorentiny Bartłomiej Drągowski (0:0 z Bologną), Karol Linetty cieszył się ze zwycięstwa na wyjeździe nad Parmą 3:0 (grał do 86. minuty), a drużyna Pawła Dawidowicza (cały mecz) Verona pokonała na wyjeździe Spezię 1:0.