X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prestiżowy "Track and Field News" wyróżnił Polaków. Nowicki najlepszy na świecie, Kopron, Fajdek i Lisek na podium

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 11:24
Polscy lekkoatleci zostali docenieni przez ekspertów prestiżowego amerykańskiego magazynu "Track and Fields News". Wojciech Nowicki został uznany za najlepszego młociarza sezonu, a w czołowych trójkach poszczególnych konkurencji znalazła się jeszcze piątka biało-czerwonych.
Wśró wyróżnionych znaleźli się: (od lewej) Malwina Kopron, Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki i Piotr Lisek
Wśró wyróżnionych znaleźli się: (od lewej) Malwina Kopron, Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki i Piotr Lisek Foto: PAP/shutterstock

W klasyfikacji młota na trzeciej pozycji znalazł się Paweł Fajdek, a Polaków rozdziela Węgier Bence Halasz.


Święty Ersetic 1200.jpg
Złote Kolce: znamy najlepszych lekkoatletów Polski. "To piękny prezent na urodziny"


Malwina Kopron została sklasyfikowana na drugim miejscu wśród kobiet w tej konkurencji, a lepsza okazała się Francuzka Alexandra Tavernier. Podobną lokatę przyznano kulomiotowi Michałowi Haratykowi, który w typowaniu amerykańskich fachowców uległ jedynie reprezentantowi USA Ryanowi Crouserowi.

Na trzecich pozycjach, oprócz Fajdka, umieszczono również tyczkarza Piotr Liska (najlepszy Szwed Armando Duplantis, drugi Amerykanin Sam Kendricks) oraz oszczepnika Marcina Krukowskiego (wygrał Niemiec Johannes Vetter przed Szwedem Kimem Ambem).


Posłuchaj
00:18 fajdek.mp3 Wojciech Nowicki podkreśla, że - mimo pandemii - udało mu się w 2020 roku wypracować wysoką formę. Kilka razy złamał barierę 80 metrów (IAR)

Posłuchaj
00:23 kopron.mp3 Drugie miejsca w klasyfikacji "Track and Field News" zajęli: kulomiot Michał Haratyk i młociarka Malwina Kopron, która jest bardzo zadowolona z wyników, osiągniętych w ostatnich miesiącach (IAR)

 

"Track and Field News" to magazyn wydawany w USA od 1948. Prowadzi ranking najlepszych lekkoatletów świata w poszczególnych specjalnościach. Od 1959 roku czasopismo przyznaje tytuły Lekkoatlety Roku. W pierwszej edycji rankingu kobiet w 1974 roku za najlepszą zawodniczkę świata uznano Irenę Szewińską. Później dwukrotnie uhonorowano w ten sposób Anitę Włodarczyk (2016, 2017). O tytułach za 2020 rok jeszcze nie poinformowano.

Czytaj także:

/ah

Czytaj także

Walencja: Kenijczyk Kibiwott Kandie pobił rekord świata w półmaratonie

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2020 10:15
Kenijczyk Kibiwott Kandie pobił w Walencji rekord świata w półmaratonie. Uzyskał czas 57.32, o 29 sekund lepszy od dotychczasowego rekordzisty, rodaka Geoffreya Kamworora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekkoatletyczne HMŚ: impreza w Nankinie ponownie przełożona

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 15:15
Zaplanowane na marzec 2021 roku lekkoatletyczne halowe mistrzostwa świata w chińskim Nankinie zostały ponownie przełożone, tym razem na 2023 rok - poinformowała międzynarodowa federacja (World Athletics).
rozwiń zwiń