Bundesliga: Robert Lewandowski, Najlepszy Piłkarz Świata, efektownie zakończył rok

2020-12-21, 08:24

Robert Lewandowski i Manuel Neuer, przed meczem w Leverkusen otrzymali od szefów Bayeru kwiaty i gratulacje za wyróżnienia w plebiscycie FIFA . Foto: PAP/EPA

Robert Lewandowski, który zdobył dwie bramki w meczu Bayernu Monachium z Bayerem Leverkusen, został piłkarzem weekendu w zestawieniu "Kickera".

• Bayern Monachium zwyciężył w spotkaniu na szczycie Bundesligi, pokonując 2:1 Bayer Leverkusen. Strzelcem obu bramek był Robert Lewandowski, który w doliczonym czasie gry rozstrzygnął losy rywalizacji
  • Lewandowski przystępował do tego spotkania jako najlepszy piłkarz świata FIFA. Wyniki plebiscytu ogłoszono w czwartek, dlatego w sobotę Lewandowski oraz zwycięzca w kategorii bramkarz roku Manuel Neuer zostali miło powitani na stadionie w Leverkusen - przed pierwszym gwizdkiem sędziego dyrektor sportowy Bayeru Rudi Voeller oraz prezes Fernando Carro podarowali rywalom kwiaty
  • Potem na boisku nie byli już tak mili, ale Lewandowski stanął na wysokości zadania
  • Teraz media niemieckie doceniły Polaka, został piłkarzem weekendu

Gospodarze objęli prowadzenie w 14. minucie po efektownym woleju Patrika Schicka. Bayern wyrównał w 43. minucie po trafieniu głową Lewandowskiego. Bawarczycy zapewnili sobie zwycięstwo w ostatniej akcji spotkania (90+3. min) i znów bohaterem był Lewandowski, po którego strzale piłka odbiła się od obrońcy i wpadła do bramki.

Bundesliga: Lewandowski ocalił Bayern. Bawarczycy znów na fotelu lidera

Lewandowski w meczu z Bayerem Leverkusen zdobył swojego szesnastego i siedemnastego gola w tym sezonie Bundesligi.

"Lewandowski jak większość piłkarzy Bayernu był nieprecyzyjny przy piłce w pierwszej połowie, nie stworzył wiele zagrożenia. Ale wykorzystał fatalne ustawienie obrońców, żeby wyrównać, a w drugiej połowie znów to zrobił - był piłkarzem, który dał zwycięskiego gola Bayernowi" - oceniono Polaka w sport.de.

"Przez 30 minut trzeba było czekać, aby coś o Lewandowskim napisać, ale tuż przed przerwą wykorzystał wrzutkę Muellera i dał remis. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy mógł jeszcze trafić po rzucie wolnym Gnabry'ego. Po przerwie ciągle kreował sytuacje, a w doliczonym czasie gry stał się tym, który wygrał spotkanie dla Bayernu, zdobył dublet w meczu na szczycie - podsumowali dziennikarze ran.de.

Po zakończeniu rozgrywek dziennikarze "Kickera" umieścili Lewandowskiego na czele najlepszej "11" ostatniej w tym roku kolejki. Polak dostał ocenę 1,5" - skala od 6 do 1, 1 to klasa światowa. Tak więc występ z Bayerem był niemal idealny .

Lewandowski po raz piąty w tym sezonie znalazł się w jedenastce kolejki. Tak często wśród  najlepszych był też Angelino z RB Lipsk, Hiszpan przed tygodniem był najlepszym zawodnikiem  weekendu.

Bayern Monachium wznowi grę w styczniu. Gracze Hansiego Flicka po przerwie świątecznej zmierzą się z Mainz 3 stycznia.

Bundesliga: Marcus Thuram opluł rywala. Skandal w meczu Borussia Moenchengladbach - Hoffenheim