X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja wykluczona na dwa lata z wydarzeń sportowych. CAS wydał werdykt

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 15:53
Rosyjscy sportowcy przez dwa lata nie będą mogli startować w najważniejszych wydarzeniach, jak igrzyska olimpijskie i mistrzostwa świata - zdecydował Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS).
Reprezentacja Rosji podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Soczi w 2014 roku
Reprezentacja Rosji podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Soczi w 2014 roku Foto: EPA/BARBARA WALTON
  • CAS utrzymał w mocy sankcje nałożone przez Światową Agencję Antydopingową (WADA), choć skrócił karę o dwa lata. Oznacza to, że do 16 grudnia 2022 roku rosyjscy sportowcy będą mogli startować w największych imprezach jedynie pod neutralną flagą, nie będzie mógł też wybrzmieć rosyjski hymn
  • Kara podyktowana jest olbrzymią skalą dopingowych nadużyć w rosyjskim sporcie

Tym samym CAS utrzymał w mocy sankcje nałożone przez Światową Agencję Antydopingową (WADA) na Rosję za permanentne łamanie przepisów antydopingowych. Będą one obowiązywać w okresie od 17 grudnia 2020 do 16 grudnia 2022 roku.

Posłuchaj
00:43 Krzesiński PKOl.mp3 Sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Adam Krzesiński mówi, że w tej sytuacji nie ma salomonowego rozwiązania (IAR)

 

Igrzyska Olimpijskie 1200 F.jpg
CAS: rosyjscy sportowcy w najważniejszych imprezach ewentualnie pod flagą neutralną

Oznacza to m.in. że Rosjanie jako reprezentacja nie będą mogli wystąpić w igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2021 roku oraz zimowych w Pekinie w 2022 roku.

Posłuchaj
00:23 Tomaszewski.mp3 Były bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski Jan Tomaszewski zwraca uwagę na kuriozalność tej sytuacji w odniesieniu do piłki nożnej (IAR) 

Sportowcy rosyjscy pod flagą narodową nie będą mogli też startować w mistrzostwach świata, których organizatorem są kraje-sygnatariusze światowego kodeksu antydopingowego.


Od wyroku CAS Rosji przysługuje odwołanie do Szwajcarskiego Trybunału Federalnego.

Posłuchaj
00:20 Przedpełski.mp3 W 2022 roku w Rosji mają odbyć się mistrzostwa świata siatkarzy. Prawdopodobnie jednak nie będzie to dotyczyło imprez, które już wcześniej przyznano Rosjanom. Zwraca na to uwagę wiceprezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) Mirosław Przedpełski (IAR)

 

stjk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Cieszymy się, że wygraliśmy ten przełomowy spór". Szef WADA Bańka skomentował werdykt CAS ws. Rosji

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 17:11
- Cieszymy się, że wygraliśmy ten przełomowy spór - przyznał szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Witold Bańka w oświadczeniu przesłanym mediom. W czwartek Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie zdecydował o wykluczeniu Rosji na dwa lata z najważniejszych sportowych imprez.
rozwiń zwiń