Bundesliga: Edin Terzić zaliczył udany debiut. Borussia pnie się w tabeli

2020-12-16, 08:00

Chorwat Edin Terzić udanie zadebiutował na ławce trenerskiej Borussii Dortmund. Jego piłkarze wygrali na wyjeździe z Werderem Brema 2:1 w 12. kolejce niemieckiej ekstraklasy i awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

Terzic był wcześniej asystentem Luciena Favre'a, który został zwolniony po sobotniej porażce 1:5 z VfB Stuttgart.

Robert Lewandowski piłkarzem roku wg "Tuttosport". Polak z tytułem "Golden Player"

Łukasz Piszczek oglądał mecz obok nowego szkoleniowca, a wszedł do gry dopiero w 85. minucie. Po raz pierwszy w wyjściowym składzie Borussii zagrał natomiast 16-letni Youssoufa Moukoko, ale nie zapisał się jako najmłodszy strzelec gola w historii Bundesligi. Bramki zdobyli Portugalczyk Raphael Guerreiro oraz Marco Reus, który w 79. minucie ustalił wynik spotkania, dobijając piłkę do siatki po niewykorzystanym chwilę wcześniej przez siebie rzucie karnym.

Z kolei Krzysztof Piątek grał od pierwszej minuty meczu Herthy Berlin z FSV Mainz. W stolicy Niemiec bramki nie padły, a polski napastnik opuścił boisko w 81. minucie.

We Frankfurcie Eintracht zremisował z Borussią Moenchengladbach 3:3, choć do 89. minuty prowadził 3:1. Hat-trickiem w drużynie gości popisał się Lars Stindl, a bramkę na wagę remisu zdobył w 95. minucie.

W środę Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego podejmie VfL Wolfsburg, a prowadzący Bayer Leverkusen zmierzy się na wyjeździe z FC Koeln.