Liga Mistrzów: PSG - Basaksehir. Grad goli poprzedzony ważnym przesłaniem

2020-12-10, 09:09

W Paryżu w środę dokończono przerwany we wtorek z powodu incydentu rasistowskiego mecz PSG - Istanbul Basaksehir (5:1).

• W środę piłkarze Paris Saint-Germain i Basaksehir uklęknęli na boisku przed wznowieniem przerwanego wcześniej meczu
  • W ten sposób zawodnicy dali swój wyraz sprzeciwu rasizmowi - to właśnie przez rasistowski skandal we wtorek przerwano spotkanie tych drużyn

Liga Mistrzów: PSG - Basaksehir. Reakcja piłkarzy była niepotrzebna? "Sędzia musiałby być idiotą"

Gospodarze we wtorek gładko wygrali z osłabionymi brakiem kilku kluczowych piłkarzy rywalami 5:1. Mistrzowie Francji już wcześniej byli pewni awansu do 1/8 finału, a dzięki temu zwycięstwu wyszli z pierwszego miejsca w grupie, co ma znaczenie przy losowaniu. Drużyna turecka żegna się z europejskimi pucharami.

Hat-trickiem popisał się Brazylijczyk Neymar, a dwa gole strzelił Kylian Mbappe.

Francuz został najmłodszym piłkarzem, który zdobył już 20 bramek w Lidze Mistrzów. Tę granicę osiągnął dokładnie w wieku 21 lat i 355 dni. Dotychczas rekord należał do słynnego Lionela Messiego z Barcelony - Argentyńczyk dokonał podobnej sztuki w wieku 22 lat i 267 dni.

We wtorek mecz w Paryżu przerwano po tym, jak rumuński sędzia techniczny znieważył rasistowską uwagą drugiego trenera drużyny ze Stambułu Kameruńczyka Pierre'a Webo, ukaranego chwilę później za gwałtowne protesty czerwoną kartką przez głównego arbitra. Obie drużyny opuściły boisko, a gry już nie wznowiono. UEFA wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Zachowanie rumuńskich sędziów spotkało się z powszechnym potępieniem. Kameruńczyka przeprosił "w imieniu rumuńskiego sportu" minister Ionut-Marian Stroe.

Do dokończenia spotkania UEFA wyznaczyła inny skład sędziowski. Mecz prowadził Holender Danny Makkelie, jednym z liniowych był Marcin Boniek, a sędzią technicznym Bartosz Frankowski.

FC Salzburg - Atletico Madryt 0:2 (0:1)
Bayern Monachium - Lokomotiw Moskwa 2:0 (0:0)
1. Bayern Monachium 6 5 1 0 18-5 16 - awans
2. Atletico Madryt 6 2 3 1 7-8 9 - awans
3. FC Salzburg 6 1 1 4 10-17 4 - 1/16 finału Ligi Europy
4. Lokomotiw Moskwa 6 0 3 3 5-10 3