X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowe metody badawcze dadzą więcej odpowiedzi? Próbki z Soczi zostaną ponownie zbadane

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 16:32
Ponad połowa próbek moczu pobranych u sportowców podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi w 2014 roku zostanie ponownie zbadana - ujawniła Międzynarodowa Agencja Badawcza (ITA) powołana do działania w 2018 roku.
Testy antydopingowe
Testy antydopingoweFoto: Shutterstock/Dmitry Kalinovsky

ITA, która realizuje niezależny program badań antydopingowych, powstała z inicjatywy Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) i Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). Jej zadaniem jest badanie przy pomocy najnowszych technologii próbek pobranych przez ostatnie 10 lat na igrzyskach olimpijskich.

Potrzeba powołania niezależnego organu nadzorującego w zakresie antydopingu pojawiła się po odkryciu w Rosji w latach 2014–2015 systemowego systemu dopingowego, być może realizowanego przy współpracy Rosyjskiej Agencji Antydopingowej.

Czytaj dalej:

Współczesne metody badawcze, o wiele bardziej skuteczne niż kilka lat temu, pozwalają na wykrycie dopingu w próbkach, które tuż po pobraniu uznano za "czyste". Ponowna analiza próbek pobranych z igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2008 roku i z 2012 roku w Londynie, dała już ponad 130 pozytywnych przypadków.

Po ujawnieniu rosyjskiego systemu dopingowego z udziałem tajnych służb Rosji, MKOl zlecił ponownie przebadał kilkuset próbek rosyjskich sportowców. Wyniki wielu z nich spowodowały rozpoczęcie postępowań dyscyplinarnych.

Sportowi rosyjskiemu natomiast grozi całkowite wykluczenie na cztery z ważnych międzynarodowych, w tym z igrzysk olimpijskich w Tokio w 2021. Ostateczne rozstrzygnięcie w tej sprawie Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie ma zapaść do końca grudnia.

ps

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyróżnienie prezesa PKOl. "Tylko czysta i uczciwa rywalizacja ma sens"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 19:32
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki został nominowany do zarządu Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Stanowisko piastować będzie od 1 stycznia 2021 roku. Będzie drugim Polakiem w obecnych władzach tej instytucji.
rozwiń zwiń