Liga Mistrzów: FC Barcelona - Juventus. Koncert Ronaldo, Messi i spółka tylko tłem na Camp Nou

2020-12-08, 23:00

Cristiano Ronaldo. Foto: PAP/EPA/Alberto Estevez

W ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Juventus Turyn rozbił na Camp Nou FC Barcelonę 3:0. Już wcześniej obie drużyny zapewniły sobie awans do 1/8 finału. Dwie bramki dla gości zdobył Cristiano Ronaldo, obie z rzutu karnego. W innych najciekawszych spotkaniach zespół RB Lipsk pokonał u siebie Manchester United 3:2 i zapewnił sobie awans z grupy H, z kolei drugi mecz tej grupy Paris Saint-Germain - Istanbul Basaksehir został przerwany i nie został wznowiony.

• Finał edycji 2020/2021 LM zaplanowano na 29 maja 2021 roku w Stambule
  • Tytułu broni Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego
  • W pierwszym spotkaniu Juventusu i Barcelony lepszy okazał się zespół z Katalonii

Już wcześniej obie ekipy zapewniły sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Argentyna znów w żałobie. Zmarł Alejandro Sabella, były selekcjoner wicemistrzów świata z 2014 roku

W pierwszym starciu w Turynie Juventus przegrał z FC Barceloną po bramkach Ousmane'a Dembele i Leo Messiego. Wtedy trzech bramek nie uznano Alvaro Moracie.

Na Camp Nou lepiej spotkanie rozpoczęli podopieczni trenera Andrei Pirlo. Po jednej z akcji na początku meczu niefortunnie interweniował Ronald Araujo, po czym sędzia Tobias Stieler podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola pewnie zamieniło Cristiano Ronaldo, otwierając wynik rywalizacji w stolicy Katalonii.

Chwilę później goście ponownie zaatakowali na bramkę Ter Stegena. Juan Cuadrado zagrywał w pole karne "Blaugrany", tam świetnie odnalazł się Weston McKennie, który pięknym strzałem nie dał szans niemieckiemu bramkarzowi. Z każdą minutą powiększała się przewaga "Starej Damy".

El. MŚ 2022: maraton kadry Brzęczka. Kiedy i z kim zagra reprezentacja Polski? [TERMINARZ]

Odpowiedzieć próbował Messi, ale za każdym razem dobrze radziła sobie defensywa Juventusu.

Pod koniec pierwszej połowy trzecią bramkę dla gości mógł zdobyć Aaron Ramsey, ale z dobrej odległości zmarnował okazję. Do przerwy Juventus Turyn prowadził na wyjeździe z FC Barceloną 2:0.

Po zmianie stron lepszego początku nie mógł sobie wymarzyć zespół z Turynu. Na bramkę podopiecznych Ronalda Koemana uderzał Ramsey, ale piłka trafiła w rękę jednego z obrońców gospodarzy. Po analizie VAR arbiter ponownie wskazał na jedenasty metr. I tym razem Ronaldo się nie pomylił, pewnie egzekwując rzut karny.

FC Barcelona wyraźnie nie miała siły przebicia w spotkaniu z Juventusem. Pierwszego gola szukał też Antoine Griezmann, ale po jego uderzeniu futbolówka trafiła w słupek. Próba Francuza była jednak zbyt słaba, by zaskoczyć doświadczonego Buffona.

Chwilę później na bramkę gości strzelał Messi, ale i tym razem dobrym refleksem popisał się 43-letni bramkarz Juventusu.

Na kwadrans przed końcem spotkania po raz czwarty piłkę z siatki wyjmował Ter Stegen. Jednak radość gości po bramce Leonardo Bonucciego nie trwała długo. Po analizie VAR zawodnik Juventusu był na pozycji spalonej.

Juventus zrewanżował się FC Barcelonie za porażkę w Turynie i pokonał gospodarzy na Camp Nou 3:0 w ostatniej kolejce fazy grupowej Champions League. Obie ekipy już wcześniej zapewniły sobie awans do 1/8 finału LM.

Liga Mistrzów: PSG - Basaksehir. Przerwany mecz w Paryżu, sędzia oskarżony o rasizm

W innym meczu grupy G Dynamo Kijów pokonało u siebie Ferencvaros Budapeszt 1:0.

W pozostałych spotkaniach najciekawiej zapowiadała się rywalizacja w grupie H, gdzie trzy drużyny rywalizowały o awans do kolejnej fazy. W Paryżu PSG podejmowało Istanbul Basaksehir, ale mecz został przerwany. W drugim spotkaniu zespół RB Lipsk pokonał u siebie Manchester United 3:2 i jako pierwszy z tej grupy zapewnił sobie awans do 1/8 finału LM.

Finał edycji 2020/2021 LM zaplanowano na 29 maja 2021 roku w Stambule.