Puchar Polski: Piast Gliwice jako ostatni w 1/8 finału. Stal Mielec przegrała po karnych

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 20:43
Piłkarze Piasta Gliwice awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski. W meczu 1/16 finału podopieczni trenera Waldemara Fornalika pokonali w Mielcu po rzutach karnych tamtejszą Stal.
Piłkarz drużyny Stal Mielec Mateusz Żyro (P) i Tiago Alves (L) z Piasta Gliwice podczas ostatniego meczu 116 finału Pucharu Polski
Piłkarz drużyny Stal Mielec Mateusz Żyro (P) i Tiago Alves (L) z Piasta Gliwice podczas ostatniego meczu 1/16 finału Pucharu PolskiFoto: PAP/Darek Delmanowicz
  • Tytułu w PP broni Cracovia
  • Pula nagród wynosi 10 milionów złotych
  • Finał 67. edycji rozgrywek zaplanowano na 2 maja 2021 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie
Nie żyje Diego Maradona - ZOBACZ SERWIS SPECJALNY

Goście objęli prowadzenie w 10. minucie po golu Portugalczyka Tiago Alvesa. Wyrównał tuż przed przerwą Robert Dadok (45'). Wobec remisu w regulaminowym czasie gry, sędzia zarządził dogrywkę, która nie przyniosła zmiany wyniku. W konkursie "jedenastek" lepsi okazali się goście (4-3).

00:57 Ojrzyński.mp3 Zmarnowanej szansy na awans do kolejnej rundy żałował trener Stali Leszek Ojrzyński (IAR)

Ta faza rozgrywek ciągnęła się od ponad miesiąca, ponieważ kilka spotkań nie mogło odbyć się planowanym terminie z powodu koronawirusa. Nie było niespodzianek. Wcześniej awans wywalczyły m.in. broniąca trofeum Cracovia oraz lider Ekstraklasy Raków Częstochowa.

Spotkania 1/8 finału są zaplanowane w dniach 9-11 lutego przyszłego roku.

Pula nagród w obecnej edycji Pucharu Polski wynosi 10 milionów złotych, z czego zwycięzca rozgrywek otrzyma aż pięć milionów.

1/16 finału Pucharu Polski:

Stal Mielec - Piast Gliwice 1:1 po dogr.(1:1, 1:1, dogr. 0:0), karne 3-4

Bramki: 0:1 Tiago Alves (10), 1:1 Robert Dadok (45)

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)

Ekstraklasa: Niemiec odbuduje Wisłę Kraków? Peter Hyballa nowym trenerem "Białej Gwiazdy"

00:44 Fornalik.mp3 Z awansu cieszy się szkoleniowiec Piasta Waldemar Fornalik (IAR)

Wyniki i program 1/16 finału Pucharu Polski:

Garbarnia Kraków - Chojniczanka Chojnice 1:3 po dogr. (1:1, 0:0)
Sokół Ostróda - Warta Poznań 1:3 po dogr. (0:0, 0:0)
Wisła Płock - Pogoń Szczecin 1:1 po dogr. (1:1, 0:0), karne 3-4
Podbeskidzie Bielsko-Biała - KGHM Zagłębie Lubin 2:4 po dogr. (1:1, 0:0)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Widzew Łódź przegrał u siebie z Legią Warszawa 0:1 (0:1) w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Jedynego gola w szóstej minucie zdobył Mateusz Cholewiak.

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski, pokonując na wyjeździe po dogrywce Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2. W środę zostanie rozegrany ostatni mecz 1/16 finału z udziałem Stali Mielec i Piasta Gliwice.