La Liga: Messi oddał hołd Diego Maradonie. FC Barcelona zapłaci za to karę

2020-11-30, 08:44

Barcelona w niedzielę pokonała u siebie Osasunę Pampeluna 4:0. Jedną z bramek zdobył Argentyńczyk Lionel Messi, który zadedykował trafienie legendarnemu Diego Maradonie, zmarłemu w środę w wieku 60 lat. Teraz klub będzie musiał za to zapłacić.

Diego Maradona był piłkarzem Barcelony w latach 80. W niedzielę na Camp Nou uczczono jego pamięć minutą ciszy, na trybunach pojawiła się koszulka Argentyńczyka z tamtego okresu.

Diego Maradona nie żyje - ZOBACZ SERWIS SPECJALNY

Potem hołd rodakowi oddał jeszcze osobiście Leo Messi, który po zdobyciu gola w 73. minucie spotkania zdjął koszulkę Barcelony i pokazał tę drugą - trykot Newell's Old Boys.

Leo Messi grał w tej drużynie w latach 1994-2000, jako junior. Piłkarzem tego klubu był też Diego Maradona (1993/1994).

Sędzia meczu ukarał jednak Messiego żółtą kartką za jego gest, co lekko rozbawiło Argentyńczyka. Okazuje się jednak, że kartonik to nie jedyna kara za "cieszynkę" 33-latka.

"Piłkarze podczas meczów nie mogą prezentować żadnych reklam, sloganów, haseł, rysunków, herbów czy innych elementów oprócz tych, które znajdują się na koszulce ich zespołów. Treść i cel działania nie ma tutaj żadnego znaczenia. Dla FIFA bez różnicy jest czy piłkarz chciał zareklamować jakiś produkt, czy też oddać hołd zmarłej legendzie" – czytamy w katalońskim "Sporcie".

FC Barcelona będzie musiała zapłacić 3 tysiące euro.

Maradona i jego najsłynniejsze bramki - "Ręka Boga" i slalom w meczu z Anglią, który był jak wojna o Falklandy-Malwiny

Barcelona zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji La Liga z dorobkiem 14 punktów w dziewięciu meczach.