Bundesliga: Bartosz Białek z premierowym trafieniem. Kanonada w Wolfsburgu

2020-11-28, 08:46

W piątkowym meczu otwierającym dziewiątą kolejkę Bundesligi, piłkarze VfL Wolfsburg pokonali u siebie Werder Brema 5:3. Ostatnią bramkę dla "Wilków" zdobył Bartosz Białek. Dla 19-letniego polskiego napastnika to pierwszy gol w nowych barwach po przejściu do Wolfsburga z Zagłębia Lubin.

• Bartosz Białek dwukrotnie trafił do siatki rywali, jednak pierwsze trafienie nie zostało uznane
  • Polski napastnik został ściągnięty do Wolfsburga po świetnej grze w Ekstraklasie

Kolejne wyróżnienie dla Lewandowskiego. "To dla mnie zaszczyt"

Młodzieżowy reprezentant Polski przeniósł się do Wolfsburga latem. Nieoficjalnie "Wilki" zapłaciły za niego Zagłębiu pięć milionów euro po tym, jak w dziewiętnastu meczach Ekstraklasy zdobył dziewięć goli.

Niemieckie media porównywały nawet utalentowanego napastnika do Roberta Lewandowskiego, lecz początek Białka w nowych barwach nie jest łatwy.

Grad goli

Polak nie może liczyć na regularną grę. W piątek na murawie pojawił się w 81. minucie. Mecz natomiast od początku trzymał w napięciu. W 13. minucie na prowadzenie wyszli goście po strzale Leonardo Bittencourta, który tylko dostawił nogę po podaniu Yuyi Osako. Dziewięć minut później Wolfsburg wyrównał po trafieniu Ridie Baku z dystansu.

Już w 25. minucie gospodarze prowadzili. Josip Brekalo dograł wprost na głowę Johna Anthony'ego Brooksa, a Amerykanin trafił do siatki. W 36. minucie na tablicy wyników znów widniał remis. Na listę strzelców wpisał się Kevin Mohwald, który trafił do siatki po rzucie rożnym.

Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do podopiecznych Olivera Glasnera. Zaledwie minutę po drugim golu dla Werderu, pod bramką bremeńczyków doszło do sporego zamieszania. Piłkę w siatce umieścił Wout Weghorst i to gospodarze prowadzili po 45 minutach.

Zaledwie dwie minuty po wznowieniu gry goście wyrównali. Stało się to po samobójczym trafieniu Brooksa. Na kolejne trafienia na Volksvagen Arena trzeba było czekać niemal pół godziny.

W 76. minucie swoją drugą bramkę w meczu zdobył Weghorst. Holender wykorzystał Jerome'a Roussilona i strzałem głową pokonał Jiriego Pavlenkę.

W 80. minucie czerwoną kartkę otrzymał Mohwald i Werder kończył mecz w osłabieniu. Minutę później trener Glasner wprowadził na murawę Białka. Polski napastnik zdobył swoją debiutancką bramkę w niemieckiej ekstraklasie w ostatniej akcji spotkania.

Nieuznane trafienie i debiutancki gol

W piątej minucie doliczonego czasu wykończył kontrę gospodarzy. Białek otrzymał podanie od Joao Victora i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Co ciekawe, Białek trafił do siatki już minutę po wejściu na boisko, jednak gol nie został uznany, gdyż polski piłkarz znajdował się na spalonym.

Dzięki wygranej Wolfsburg awansował na piąte miejsce w tabeli Bundesligi i traci dwa punkty do prowadzącego Bayernu Monachium, który swój mecz 9. kolejki rozegra w sobotę w Stuttgarcie.