Liga Mistrzów: Real zdominował Inter na San Siro. Sensacyjna porażka Liverpoolu

2020-11-25, 22:50

Liga Mistrzów:  Real zdominował Inter na San Siro. Sensacyjna porażka Liverpoolu
Piłkarze Realu Madryt cieszą się po golu Edena Hazarda . Foto: PAP/EPA/MATTEO BAZZI

Piłkarze Interu Mediolan przegrali u siebie z Realem Madryt 0:2 (0:1) w meczu czwartej kolejki grupy B Ligi Mistrzów. Szanse mediolańczyków na awans do 1/8 finału zostały ograniczone do minimum. W grupie D doszło do sporej niespodzianki. Liverpool FC uległ u siebie Atalancie Bergamo (0:2).

• Interowi nie pomogła czerwona kartka dla Arturo Vidala, którą Chilijczyk ujrzał już w pierwszej połowie meczu
  • Real przybliżył się do awansu do 1/8 finału, podczas gdy sytuacja gospodarzy jest ekstremalnie trudna
  • Niespodziewana porażka z Atalantą sprawiła, że z awansu cieszyć nie mogą się jeszcze piłkarze Liverpoolu

Diego Maradona nie żyje. Żałoba narodowa w Argentynie, mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy poprzedzone minutą ciszy

Mecz na San Siro, podobnie jak pozostałe środowe spotkania LM, rozpoczął się minutą ciszy upamiętniającą Diego Maradonę. Legendarny Argentyńczyk zmarł w wieku 60 lat.

Wymarzony początek

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla gości z Madrytu. Sędzia Anthony Taylor uznał, że Nicolo Barella sfaulował w polu karnym Nacho i bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Eden Hazard. Belg mocnym strzałem nie dał szans na interwencję Samirowi Handanoviciowi i w siódmej minucie wyprowadził "Królewskich" na prowadzenie.

Dla byłej gwiazdy Chelsea był to pierwszy gol w Lidze Mistrzów od trzech lat.

Inter wyglądał na oszołomiony szybko straconą bramką. W dwunastej minucie w słupek bramki wicemistrzów Włoch trafił Lucas Vasquez, a dwie minuty później Handanović złapał piłkę po strzale głową Mariano Diaza.

Podopieczni Antonio Conte próbowali się odgryzać, ale ich strzały nie mogły zaskoczyć Thibaut Courtois. W 18. minucie niecelnie kopnął Barella, a trzy minuty później niedokładnie z dystansu przymierzył Arturo Vidal. Okazji bramkowych długo nie miał Romelu Lukaku. Belgijski napastnik podszedł do rzutu wolnego w 25. minucie, lecz uderzył bardzo źle.

Vidal protestował zbyt gorliwie

W 30. minucie Handanović obronił strzał głową Nacho po wrzutce Martina Odegaarda, a siedem minut później sytuacja "Nerazzurrich" stała się naprawdę trudna. Drugą żółtą kartką został ukarany Vidal. Chilijczyk ostro protestował przeciwko decyzji angielskiego sędziego, który uznał, że Raphael Varane nie faulował go w polu karnym.

Vidal dwa kartoniki wyłapał w przeciągu... czterech minut.

Na koniec pierwszej połowy groźnie, choć minimalnie niecelnie, na mediolańską bramkę uderzył Luka Modrić.

Na przerwę obie drużyny zeszły przy jednobramkowej przewadze podopiecznych Zinedine'a Zidane'a, jednak perspektywa gry w przewadze jednego zawodnika stawiała mistrzów Hiszpanii w bardzo uprzywilejowanej sytuacji.

Pełna dominacja

Trener Interu przeprowadził w przerwie dwie zmiany, lecz cały czas dominowali madrytczycy. W 47. minucie Mariano uderzył z dystansu, lecz piłkę złapał Handanović. Przewaga Realu w końcu zaowocowała drugą zdobytą bramką.

W 59. minucie wynik podwyższył Rodrygo. Młody Brazylijczyk popisał się mocnym uderzeniem z woleja z bliskiej odległości po dośrodkowaniu Vasqueza. Strzelec bramki na murawie pojawił się zaledwie minutę wcześniej.

Real wciąż przeważał. W 69. minucie po rzucie wolnym sytuację bramkową miał Vasquez, jednak trafił tylko w boczną siatkę. Minutę później nad bramką uderzył Hazard.

W szeregach gospodarzy aktywny był rezerwowy Ivan Perisić. Chorwat w 72. minucie próbował zaskoczyć Courtois, lecz kopnął niecelnie. Siedem minut później mogło być natomiast 0:3. Vincius Junior podkręcił piłkę, jednak ta minimalnie minęła okienko mediolańskiej bramki.

Belgijski golkiper Realu po raz pierwszy musiał pokazać swój kunszt dopiero w 83. minucie meczu... Courtois świetnie obronił nogami uderzenie Perisicia.

Real bliżej awansu

"Los Blancos" w pełni kontrolowali sytuację. Do końca spotkania spokojnie wymieniali piłkę i nie pozwalali gospodarzom na wiele.

Ostatecznie mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem gości. Real w tabeli grupy B ma siedem punktów, o jeden mniej od prowadzącej Borussii Moenchengladbach. Trzeci jest Szachtar Donieck (4 pkt).

Inter wywalczył zaledwie dwa punkty i szanse włoskiej drużyny na zajęcie któregoś z dwóch pierwszych miejsc w tabeli grupy są minimalne.

Liga Mistrzów: Bayern - Salzburg. Gol i rekord Lewandowskiego, Bawarczycy przypieczętowali awans

Na innych boiskach

W grupie D uwagę zwraca sensacyjna porażka na własnym boisku mistrza Anglii. Liverpool FC uległ Atalancie Bergamo po golach Josipa Ilicicia i Robina Gosensa, choć w poprzedniej kolejce wygrał z tym rywalem na wyjeździe aż 5:0.

Taki wynik sprawia, że "The Reds" nie mogą być pewni awansu do 1/8 finału. Atalanta i Ajax Amsterdam, który pokonał Midtylland 3:1, mają bowiem w dorobku po siedem punktów, o dwa mniej niż Liverpool.

Kolejną bramkę dla Bayernu Monachium zdobył Robert Lewandowski. Polski napastnik trafił w wygranym domowym meczu z Red Bullem Salzburg (3:1). Mistrzowie Niemiec zapewnili sobie awans do dalszych gier, a "Lewy" strzelił swojego 71. gola w historii występów w Lidze Mistrzów i zrównał się z trzecim w tej klasyfikacji Raulem Gonzalezem.

Więcej trafień mają tylko Cristiano Ronaldo - 131 i Leo Messi - 118.

Włoscy eksperci są bardzo dumni z Atalanty i równie mocno rozczarowani postawą Interu (IAR) 1:35