Liga Mistrzów: Rennes - Chelsea. Zabójcza końcówka Giroud, awans "The Blues"

2020-11-24, 20:46

Piłkarze Chelsea Londyn. Foto: PAP/EPA/Eddy Lemaistre

W meczu otwierającym 4. kolejkę piłkarskiej Ligi Mistrzów Stade Rennes przegrało u siebie z Chelsea Londyn 1:2 w ramach grupy E. W drugim spotkaniu tej grupy FK Krasnodar przegrał z Sevillą 1:2.

• "The Blues" ze spokojem mogą się przygotowywać do wiosennych spotkań Ligi Mistrzów. Podobnie drużyna Sevilli, która ma 10 punktów na koncie
  • Zwycięską bramkę zdobył Olivier Giroud w końcówce spotkania na Roazhon Park

Chelsea Londyn pierwsze spotkanie ze Stade Rennes wygrała na Stamford Bridge 3:0.

W jednej z pierwszych akcji spotkania na Roazhon Park dogodną sytuację miał Timo Werner, który mógł otworzyć wynik meczu. Niemiec jednak spudłował z bliskiej odległości. Od początku to piłkarze Chelsea przejęli inicjatywę i naciskali na bramkę gospodarzy.

Robert Lewandowski zakończy karierę w Bayernie? "To nie był ostatni kontrakt"

"The Blues" przejęli piłkę na swojej połowie, a futbolówkę zagrywał Manson Mount. Na bramkę Stade Rennes ruszył Callum Hudson-Odoi, pewnie pokonał golkipera czerwono-czarnych i strzelił pierwszego gola dla londyńczyków.

Kolejną okazję na drugą bramkę dla Chelsea miał Mount, jednak piłkę za boczną linię sparował Alfred Gomis. Szybko odpowiedzieć chcieli zawodnicy Rennes. Próbował Benjamin Bourigeaud, ale jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany przez obronę "The Blues".

W końcówce wyrównującą bramkę mógł zdobyć Damien Da Silva, ale piłkę pewnie złapał Edouard Mendy.
Do przerwy żadna z drużyn nie strzeliła więcej goli. Chelsea prowadziła ze Stade Rennes 1:0.

Chwilę po wznowieniu gry piłka wylądowała w siatce gospodarzy. Bramka nie została jednak uznana, decyzją sędziego Werner był na pozycji spalonej.

Czerwono-czarni cały czas szukali bramki wyrównującej. W 54. minucie uderzał Hamari Traore, ale piłka odbiła się od zawodnika przyjezdnych i trafiła za linię boczną.

Chelsea przez drugą połowę starała się utrzymać wynik, co się zemściło na kilka minut przed końcem spotkania. W 85. minucie po dośrodkowaniu piłkę głową do siatki londyńczyków skierował Sehrou Guirassy, dając remis gospodarzom.

Wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. W ostatnich sekundach spotkania na Roazhon Park zwycięskiego gola strzelił Olivier Giroud, który pojawił się na murawie w 69. minucie.

Po wygranej ze Stade Rennes Chelsea Londyn zajmuje pierwsze miejsce w grupie E z dorobkiem 10 punktów i jest pewna gry w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Tyle samo "oczek" ma Sevilla, która w innym spotkaniu tej grupy pokonała na wyjeździe FK Krasnodar 2:1.

Manchester City wciąż chce Leo Messiego. Media: szejkowie mają długoletni plan

Faza grupowa ma się zakończyć 9 grudnia, a finał tegorocznej edycji zaplanowano na 29 maja 2021 roku w Stambule.