ME w kolarstwie torowym: pierwszy medal dla Polski. Karolina Karasiewicz na podium

2020-11-14, 19:57

Karolina Karasiewicz . Foto: PAP/PA/Jane Barlow

Karolina Karasiewicz zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w wyścigu punktowym. Na welodromie w Płowdiw triumfowała Brytyjka Katie Archibald przed Włoszką Silvią Zanardi.

• Medal Karasiewicz jest pierwszym dla biało-czerwonych w tegorocznych mistrzostwach
  • Zakończenie zawodów zaplanowano na niedzielę

ME w kolarstwie torowym: Polacy osłabieni przez koronawirusa. Skromna kadra w Płowdiw

To pierwszy medal dla ekipy biało-czerwonych w tej imprezie.

Dla 28-letniej Karasiewicz ten krążek to największy sukces w karierze. (IAR) 0:37
+

Również w wyścigu punktowym, ale wśród mężczyzn szóste miejsce zajął Wojciech Pszczolarski (18 pkt), czyli dwukrotny mistrz Europy w tej konkurencji. Wygrał Hiszpan Sebastian Mora Vedri.

Zakończenie mistrzostw - w niedzielę. Ostatniego dnia polskie duety startować będą w wyścigach madison.

Karasiewicz przyznaje, że jej droga do sukcesu łatwa nie była, bo miała wieloletnią przerwę od startów na torze. (IAR) 0:31