X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: w Japonii nie poskaczą. Konkursy w Sapporo zostały odwołane

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 13:00
Ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem na japońskiej wyspie Hokkaido organizatorzy zdecydowali się odwołać konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Dotyczy to zarówno zawodów kobiet (9-10 stycznia), jak i mężczyzn (7-8 lutego). 
Dawid Kubacki podczas zawodów w Sapporo w lutym 2020 roku
Dawid Kubacki podczas zawodów w Sapporo w lutym 2020 roku Foto: PAP/EPA/KIMIMASA MAYAMA
  • Na japońskiej wyspie notuje się ostatnio ponad 100 przypadków zakażeń dziennie, co dla organizatorów okazało się wystarczającym argumentem za odwołaniem konkursów 
  • Niewykluczone, że do pucharowego kalendarza wskoczy niemieckie Klingenthal 
Stoch 1200F.jpg
Skoki narciarskie: PZN przedstawił kalendarz. Świąteczny konkurs w Zakopanem, Stoch będzie bronił tytułu mistrza Polski

Najpierw o decyzji organizatorów poinformowała japońska telewizja NHK, potem potwierdził ją FIS. Hokkaido to druga największa wyspa w Japonii. Niestety, w ostatnich dniach notowany jest tam wzrost zakażeń koronawirusem. Codziennie liczba nowych przypadków przekracza 100, co okazało się być wystarczającym argumentem, by odwołać styczniowe i lutowe zawody.

W najbliższych dniach Japończycy wyślą raport do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), w którym wyjaśnią powody swojej decyzji, a Sapporo zostanie ostatecznie wykreślone z kalendarza. 9 i 10 stycznia przyszłego roku na japońskiej skoczni miały się odbyć konkursy PŚ kobiet, a 7 i 8 lutego na słynnej Okurayamie mieli rywalizować mężczyźni. 

Nie wiadomo jeszcze, czy FIS zdoła znaleźć zastępczą lokalizację konkursów. Według portalu skijumping.pl, niewykluczone, że miejsce Sapporo w kalendarzu męskiego Pucharu Świata zajmie niemieckie Klingenthal. 

/empe, FIS, NHK, skijumping.pl