Bundesliga: Lewandowski ponownie doceniony przez "Kickera". Polak w jedenastce kolejki

2020-11-09, 14:42

Robert Lewandowski (C). Foto: PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL / POOL

Robert Lewandowski po raz czwarty w tym sezonie trafił do jedenastki kolejki magazynu "Kicker". Tym razem napastnik Bayernu Monachium został wyróżniony za występ w szlagierze z Borussią Dortmund (3:2) w 7. serii Bundesligi. Polski piłkarz zdobył gola i miał asystę.

• "Lewy" wcześniej już trzykrotnie był piłkarzem kolejki magazynu "Kicker"
  • Polak jest również najlepszym strzelcem Bundesligi w tegorocznym sezonie

W sobotę Lewandowski wpisał się na listę strzelców w 48. minucie, wyprowadzając zespół gości na prowadzenie 2:1. Później asystował jeszcze przy trafieniu Leroya Sane.

Bundesliga: gwiazdę Bayernu czeka długa przerwa. Joshua Kimmich usłyszał diagnozę

Za swój występ otrzymał najlepszą wśród graczy Bayernu notę 1,5, czyli bliską ideału (w skali od 1 do 6, im niższa, tym lepsza).

Najlepszym piłkarzem 7. kolejki według "Kickera" został Max Kruse z Unionu Berlin. 32-letni zawodnik (rówieśnik Lewandowskiego) w wygranym 5:0 meczu z Arminią Bielefeld zaliczył trafienie i dwie asysty.

Natomiast Lewandowski trzykrotnie w tym sezonie był najlepszym piłkarzem kolejki magazynu "Kicker" - w 3., 4. i 5. serii niemieckiej Bundesligi.