Premier League: Manchester City - Liverpool na remis. Nowy lider tabeli

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2020 20:56
Broniący tytułu piłkarze Liverpoolu zremisowali na wyjeździe z Manchesterem City 1:1 w najciekawszym meczu ósmej kolejki Premier League. Bramkę dla "The Reds" z rzutu karnego zdobył Egipcjanin Mohamed Salah, a dla gospodarzy trafił Brazylijczyk Gabriel Jesus.
Gabriel Jesus zdobywa gola w meczu Manchesteru City z Liverpoolem
Gabriel Jesus zdobywa gola w meczu Manchesteru City z LiverpoolemFoto: PAP/EPA/Clive Brunskill / POOL

Spotkanie miało dwa oblicza. Pierwsza połowa była bardzo ciekawa, a w drugiej obie drużyny sprawiały wrażenie jakby przede wszystkim nie chciały tego meczu przegrać.

Salah dał Liverpoolowi prowadzenie w 13. minucie. Rzut karny został podyktowany za faul Kyle'a Walkera na Senegalczyku Sadio Mane.

Podopieczni trenera Josepa Guardioli wyrównali w 31. Jesus sprytnie zgubił obrońcę i trafił z ok. dziesięciu metrów.

Jeszcze przed przerwą Manchester miał doskonałą okazję do zdobycia gola. Za zagranie ręką Joe Gomeza sędzia podyktował rzut karny, ale Belg Kevin de Bruyne posłał piłkę obok bramki.

- To był wyrównany mecz. Mieliśmy więcej szans na gole, ale remis to sprawiedliwy wynik. Przeciwko Liverpoolowi broni się niezwykle ciężko. Jeśli przez 80-85 minut nie jesteś w stanie zapewnić sobie zwycięstwa, to grając z takim rywalem musisz się potem skupić na tym, aby nie przegrać - powiedział Guardiola.

- To był świetny mecz. Dwie wielkie drużyny gotowe na walkę, mnóstwo energii. Już po kwadransie wszyscy ciężko oddychali. Jestem bardzo zadowolony z tego jak zagrali moi piłkarze - ocenił trener Liverpoolu Juergen Klopp.

Przed tą kolejką Liverpool był liderem. Remis w Manchesterze kosztował go spadek na trzecie miejsce. Teraz prowadzi Leicester City, które u siebie pokonał Wolverhampton Wanderers 1:0.

Jedyną bramkę w 15. minucie z rzutu karnego zdobył Jamie Vardy. W 39. minucie ponownie wykonywał "jedenastkę", ale tym razem Rui Patricio obronił jego strzał.

"Lisy" o punkt wyprzedzają Tottenham Hotspur i Liverpool. "Koguty" również 1:0 wygrały na wyjeździe z beniaminkiem West Bromwich Albion. Zwycięstwo w końcówce dał im Harry Kane.

W ostatnim niedzielnym meczu doszło do sporej niespodzianki - Arsenal przegrał 0:3 z Aston Villą na własnym boisku. Pierwszą bramka była trafieniem samobójczym Bukayo Saki, w drugiej połowie dwa gole dołożył Ollie Watkins.