Ligue 1: trwa dobra passa PSG. Ósme z rzędu zwycięstwo paryżan

2020-11-08, 08:00

Trener Thomas Tuchel i piłkarze PSG. Foto: PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Piłkarze Paris Saint Germain wygrali z Rennes 3:0 w meczu na szczycie 10. kolejki francuskiej Ligue 1. Paryżanom w odniesieniu ósmego z rzędu ligowego zwycięstwa w sezonie nie przeszkodził brak wielu czołowych piłkarzy, m.in. Neymara i Kyliana Mbappe.

• Dwa gole dla paryżan strzelił Argentyńczyk Angel Di Maria, a jednego reprezentant Włoch Moise Kean
  • W drugim sobotnim spotkaniu Bordeaux przegrało z Montpellier 0:2
  • PSG ma 5 punktów przewagi nad Lille i 6 nad Rennes

Już po 21 minutach gospodarze prowadzili 2:0 po bramkach reprezentanta Włoch Moise Keana oraz Argentyńczyka Angela Di Marii. W drugiej połowie wynik ustalił Di Maria. Trzy dni po porażce w meczu Ligi Mistrzów w Lipsku (1:2) piłkarze PSG znów mieli powody do radości, choć nieco zmąconej kontuzjami Thilo Kehrera oraz Idrissy Gueye. Kulejąc boisko opuszczał też Kean.

Diego Maradona dochodzi do siebie po operacji. Lekarz: miał epizody dezorientacji

W tabeli PSG powiększyło do pięciu punktów przewagę nad Lille, które w niedzielę zagra w Breście. Trzecie miejsce zajmuje Rennes, które traci do sobotnich rywali już sześć punktów.