Bundesliga: Piątek wrócił do strzelania. Polak przypieczętował wygraną Herthy

2020-11-07, 18:36

Krzysztof Piątek w barwach reprezentacji Polski . Foto: Marcin Kadziolka/Shutterstock.com

Krzysztof Piątek zagrał 45 minut i zdobył gola w wygranym 3:0 meczu Herthy Berlin z Augsburgiem, w którym wystąpili Rafał Gikiewicz i Robert Gumny.

Krzysztof Piątek nie może mówić o tym, by obecny sezon był dla niego udany.

Polak znów nie przekonał do siebie szkoleniowca i kibiców, a pierwszeństwo do wyjściowego składu ma obecnie sprowadzony latem Jhon Cordoba, który w siedmiu meczach początku sezonu zdobył trzy gole. Piątek cały czas czekał na swojego pierwszego gola w tym sezonie Bundesligi. I doczekał się go właśnie w sobotę.

Polak pojawił się na murawie po przerwie, zmieniając właśnie Cordobę, który nie trafił do siatki. Hertha prowadziła wówczas 1:0, a w końcówce pierwszej połowy prowadzenie dał jej Matheus Cunha, który skutecznie egzekwował rzut karny.

Drugiego gola zdobył Lukebakio, a Piątek miał swój udział przy tym trafieniu - to on posłał piłkę w pole karne, a kolega z zespołu wykorzystał niepewną interwencję defensorów. Reprezentant Polski swoją szansę dostał w końcówce meczu - dobrze wyczekał moment podania od Cunhy i z własnej połowy ruszył do precyzyjnie dogranej piłki. Wpadł w pole karne i precyzyjnie przymierzył w długi róg, pokonując Gikiewicza i zabierając rywalom jakiekolwiek nadzieje na korzystny wynik w tym meczu.

Hertha przełamała passę pięciu spotkań bez zwycięstwa i poprawiła swoje notowania. Można to także powiedzieć o Krzysztofie Piątku, który tym razem pokazał się z bardzo dobrej strony i wygląda na to, że w najbliższym czasie będzie miał okazję do częstszej gry - Jhon Cordoba nabawił się kontuzji, z szatni wychodził o kulach. Nie wiadomo jeszcze, ile czasu potrwa jego powrót do pełnej sprawności, na pewno jednak polski napastnik będzie chciał wkupić się w łaski trenera Labbadii.

To było też szczególne zwycięstwo dla trenera Herthy, który świętował swoją 100. wygraną na wyjeździe w Bundeslidze.

Rafał Gikiewicz i Robert Gumny z Augsburga nie będą zbyt dobrze wspominać tego wieczoru