Liga Mistrzów: Barcelona - Dynamo Kijów. Drużyna Kędziory postawiła opór, minimalna wygrana Messiego i spółki

2020-11-04, 23:00

Leo Messi. Foto: PAP/EPA/Enric Fontcuberta

W środowym meczu 3. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów FC Barcelona wygrała na Camp Nou z Dynamo Kijów Tomasza Kędziory 2:1 w ramach grupy G. W drugim spotkaniu tej grupy Juventus Turyn Wojciecha Szczęsnego pokonał na wyjeździe Ferencvarosi TC Budapeszt 4:1.

• Tytułu broni Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego
  • Do niespodzianki doszło we wcześniejszym środowym spotkaniu w grupie H. Mistrz Turcji Istanbul Basaksehir pokonał Manchester United 2:1
  • Messi strzelił 118. gola w Lidze Mistrzów w wygranym meczu z Dynamem Kijów. Argentyńczyk zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Prowadzi Portugalczyk Cristiano Ronaldo, który zdobył dotychczas 130 bramek

FC Barcelona  zaczęła od szybkich ataków na bramkę Dynama Kijów. Pierwszą okazję miał Fati, który podawał do Griezmanna, ale Francuza uprzedził młody bramkarz gości Neshcheret.

Chwilę później w kolejnej akcji pod bramką kijowian faulowany był Messi. Sam poszkodowany pewnie wykonał rzut karny, otwierając wynik na Camp Nou. Po pięciu minutach gry "Duma Katalonii" prowadziła z drużyną Kędziory 1:0.

Gospodarze cały czas nacierali na stronę przyjezdnych. Kolejną okazję miał Pedri, który z bliskiej odległości trafił w poprzeczkę. Zaledwie kilka sekund później świetną okazję w polu karnym wicemistrza Ukrainy zmarnował Griezmann, który strzelił w boczną siatkę. Od początku meczu wyraźnie zarysowała się przewaga podopiecznych Koemana.

W 17. minucie kolejny raz dobrze spisał się golkiper Dynama, który w ostatniej chwili końcówką palców wybronił uderzenie Messiego.

Gospodarze częściej przebywali przy piłce. Zespół trenera Lucescu przeprowadził jedną kontrę z udziałem Kędziory, ale zawodnicy Dynama zostali zatrzymanie przez obronę Barcelony.

Liga Mistrzów: kłopoty PSG. Dłuższa przerwa Neymara

"Blaugrana" pod koniec pierwszej połowy nieco zwolniła tempo. Po jednej piłkarze Dynama Kijów mogli zdobyć wyrównującą bramkę. W polu karnym Barcelony Kędziora zagrywał do Bujalskiego, ale jego strzał po koźle w ostatniej chwili świetnie wybronił Ter Stegen.

Kilka minut przed końcem pierwszej odsłony szansą na drugiego gola dla Barcelony miał Pedri. Ponownie paradą popisał się 18-letni Neshcheret.

W jednej z ostatnich akcji przed zejściem do szatni ponownie górą był bramkarz kijowian. Z dystansu próbował Fati, ale Neshcheret kolejny raz stanął na wysokości zadania.

Po zmianie stron kijowianie mogli szybko wyrównać, ale w akcji sam na sam z Cygankow przegrał z Ter Stegenem. Chwilę później piłkę w siatce gospodarzy umieścił Kędziora, ale wcześniej futbolówka opuściła boisko i gol nie został uznany.

Goście coraz częściej zaczęli dochodzić do głosu. Po kolejnej kontrze w dogodnej sytuacji znalazł się Supriaha, ale i tym razem Barcelonę przed utratą bramki uratował niemiecki golkiper.

Mecz na Camp Nou obfitował w parady bramkarskie. Po jednym z rzutów wolnych Messi precyzyjnie przymierzył w okienko, ale na posterunku był Neshcheret.

Kijowski mur został skruszony w 65. minucie. Strzałem głową Pique zaskoczył 18-latka i mimo okazji gości, to "Blaugrana" prowadziła 2:0.

Wicemistrz Ukrainy nie rezygnował z szukania bramki kontaktowej. Między słupkami hiszpańskiej ekipy świetnie spisywał się Ter Stegen, który powstrzymał Cygankowa.

Na kwadrans przed końcem Bujalski pokonał Ter Stegena i Dynamo przegrywało z Barceloną już tylko 1:2.

Reprezentacja poszuka nowego "domu". Boniek: zdrowie Polaków na pierwszym miejscu

W 80. minucie z dystansu mocno uderzył Dembele, ale i tym razem kapitalnie spisał się Neshcheret, który potwierdził bardzo dobrą dyspozycję w stolicy Katalonii.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Dynamo Kijów mogło żałować niewykorzystanych szans na Camp Nou. Ostatecznie trzy punkty zgarnęła FC Barcelona, która ma komplet zwycięstw w grupie G.

W drugim spotkaniu grupy G Juventus Turyn Wojciecha Szczęsnego pokonał na wyjeździe Ferencvarosi TC Budapeszt 4:1.

Faza grupowa ma się zakończyć 9 grudnia, a finał tegorocznej edycji zaplanowano na 29 maja 2021 roku w Stambule.

3. kolejka Ligi Mistrzów 2020/2021:

Grupa G: FC Barcelona - Dynamo Kijów 2:1 (1:0)

Bramki: L. Messi - 5 (rzut karny), G. Pique - 65, W. Bujalski - 75

Sędzia: Michael Oliver (Anglia)

Barcelona: Ter Stegen – Dest, Pique, F. de Jong, Alba – S. Busquets (Lenglet), Pjanić (Roberto) – Pedri (Alena), Messi, Fati (Trincao) – Griezmann (O. Dembele)

Dynamo: Nesceret – Kędziora, Zabarnyj, Popov, Sabanov – Bujalskij (Lednev), Sepeljev, Andrijevskij – Cygankov, Suprjaha (Verbic), Rodrigues (De Pena)

Liga Mistrzów: Ferencvarosi - Juventus. Sensacji w Budapeszcie nie było, Wojciech Szczęsny bez czystego konta