Puchar Polski: męczarnie Lecha w Pruszkowie. Znicz do końca walczył o niespodziankę

2020-11-02, 21:52

Piłkarze Lecha Poznań cieszą się z gola Mohammada Awwada . Foto: PAP/Leszek Szymański

W meczu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski Lech Poznań nie bez kłopotów pokonał na wyjeździe drugoligowy Znicz Pruszków 3:2 i awansował do kolejnej fazy PP.

• Z powodu COVID-19 odwołano kilka spotkań Pucharu Polski, w tym hit między Widzewem Łódź i Legią Warszawa
  • Spotkania 1/8 finału Pucharu Polski są zaplanowane w dniach 9-11 lutego przyszłego roku
  • Tytułu broni Cracovia

Puchar Polski: kolejne mecze przełożone z powodu COVID-19

Lech Poznań po meczu z Rangers FC w Lidze Europy, tym razem musiał się mierzyć z drugoligowym Zniczem Pruszków.

Spotkanie ułożyło się po myśli podopiecznych Dariusza Żurawia. W 18. minucie meczu wynik otworzył Awwad, który otrzymał podanie od Kaczarawy i ładnym strzałem w "okienko" pokonał Jurczaka.

Do odpowiedzi ruszyli gospodarze. Nie minęło kilka minut i wyrównującą bramkę zdobył Wichtowski, który wykorzystał zamieszanie pod bramką "Kolejorza".

Jeszcze przed przerwą Znicz mógł wyjść na prowadzenie, ale dobrze między słupkami Lecha spisał się Malenica, ratując gości przed utratą gola.

W drugiej połowie do ofensywy przystąpił wicemistrz Polski. Chwilę po wznowieniu gry kapitalnym uderzeniem z szesnastu metrów popisał się Ramirez, który nie dał żadnych szans bramkarzowi ekipy z Pruszkowa.

Lech poszedł za ciosem i już w 58. minucie ponownie za sprawą Ramireza po szybkiej akcji podwyższył wynik na 3:1 dla gości. Kilka sekund po bramce, "Kolejorz" mógł strzelić kolejnego gola, ale swojej szansy nie wykorzystał Klupś.

Niespodziewanie na dwadzieścia minut przed końcem regulaminowego czasu gry kontaktową bramkę dla Znicza zdobył Zagórski, który zmusił do kapitulacji Malenicę.

Ekstraklasa: Warta - Legia. Lewczuk grał z gorączką, Pekhart stracił węch. Michniewicz: spodziewamy się najgorszego

Ostatecznie do końca "Kolejorz" utrzymał wynik i awansował do 1/8 finału PP.

Spotkania 1/8 finału są zaplanowane w dniach 9-11 lutego przyszłego roku.

Pula nagród w obecnej edycji Pucharu Polski wynosi 10 milionów złotych, z czego zwycięzca rozgrywek otrzyma aż pięć milionów.

W składzie "Kolejorza" sporo było zmian. Trener poznaniaków Dariusz Żuraw przyznał, że miał nieco obaw, ale przed jego graczami teraz natłok spotkań (IAR) 0:09
+

Trener Żuraw podkreślił, że choć rywal gra na co dzień w drugiej lidze, to łatwo nie było (IAR) 0:22