Ekstraklasa: Śląsk - Jagiellonia. Wrocławska twierdza niezdobyta, "Jaga" bez punktów

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 19:30
Śląsk Wrocław wygrał z Jagiellonią Białystok 1:0 (0:0) w meczu 8. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Gola na wagę zwycięstwa dla Śląska strzelił w 48 minucie Mateusz Praszelik. W ostatnim meczu Pogoń Szczecin zmierzy się z Legią Warszawa o godzinie 20.00.
Piłkarze Śląska Wrocław Robert Pich (2L) i Erik Exposito (2P) oraz Bogdan Tiru (L) i Ivan Runje (P) z Jagiellonii BiałystokFoto: PAP/Maciej Kulczyński
  • We wcześniejszym sobotnim meczu Wisła Kraków pewnie pokonała beniaminka Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0
  • Liderem rozgrywek jest Raków Częstochowa
  • Tytułu broni warszawska Legia

Oba zespoły nie mogły zagrać w optymalnych składach. W Śląsku zabrakło i to nawet w kadrze meczowej, Waldemara Soboty, a Mateusz Praszelik usiadł na ławce rezerwowych. W Jagiellonii z powodu kontuzji nie mógł wystąpić Pavels Steinbors i między słupkami stanął Damian Węglarz.

Tomasz Kędziora na dłużej w Dynamie Kijów. "Jest jednym z najważniejszych piłkarzy"

Przez pierwsze 40 minut na boisku nie brakowało walki, chęci gry do przodu, ale brakowało za to dokładności i sytuacji bramkowych. W tym okresie jedyny celny strzał oddała Jagiellonia, kiedy Jesus Imaz uderzył głową z pola karnego i tylko dzięki świetnej paradzie Matusa Putnockyego Śląsk nie przegrywał.

Ciekawie zrobiło się dopiero tuż przed przerwą. Najpierw z pola karnego strzelał Bartosz Bida, ale wprost w bramkarza Śląska. W odpowiedzi Piotr Celeban próbował zaskoczyć uderzeniem głową Damiana Węglarza, ale ten wykazał się świetnym refleksem. W ostatniej akcji pierwszej połowy w zamieszaniu w polu karnym z woleja strzelił Erik Exposito i bramkarz gości nie bez problemu wybił piłkę na rzut rożny.

00:31 Lavicka.mp3 Czeski trener drużyny z Wrocławia - Vítězslav Lavička przekonywał, że było to wyrównane spotkanie (IAR)

Druga połowa zaczęła się od katastrofalnego błędu Bidy. Zawodnik gości dał sobie zabrać piłkę Mateuszowi Praszelikowi, który od połowy boiska mógł popędzić samotnie na bramkę rywali. Młodzieżowiec Śląska wpadł w pole karne i pewnym uderzeniem nie dał szans Węglarzowi.

Od tego momentu częściej przy piłce była Jagiellonia i gra częściej toczyła się na połowie wrocławian, ale przewaga przyjezdnych nie przekładała się na sytuacje bramkowe. Ataki przyjezdnych sprowadzały się do dośrodkowań, gdzie albo piłkę łapał Putnocky, albo skutecznie interweniowali obrońcy.

Goście wypracowali sobie praktycznie tylko jedną dogodną sytuację bramkową. Po prostopadłym podaniu w polu karnym znalazł się Imaz jednak źle trafił w piłkę i ta poturlała się obok bramki. To było wszystko, co zaprezentowała Jagiellonia w ataku.

Śląsk nie był w tym elemencie lepszy. Wrocławianie koncentrowali się głównie na obronie i rozbijaniu akcji rywali. Błędu nie popełnili i zgarnęli trzy punkty.

00:25 Zając.mp3 Trener Jagiellonii - Bogdan Zając nie ukrywał rozżalenia (IAR)

8. kolejka Ekstraklasy

Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Mateusz Praszelik (48)

SędziaTomasz Kwiatkowski (Warszawa)

ŚląskMatus Putnocky – Piotr Celeban, Wojciech Golla, Israel Puerto, Dino Stiglec – Lubambo Musonda (73. Przemysław Pawłowski), Krzysztof Mączyński, Maciej Pałaszewski (90. Rafał Makowski), Marcel Zylla (41. Mateusz Praszelik), Robert Pich – Erik Exposito (73. Fabian Piasecki)

JagielloniaDamian Węglarz – Paweł Olszewski, Bogdan Tiru (84. Błażej Augustyn), Ivan Runje, Bodvar Bodvarsson - Maciej Makuszewski (66. Przemysław Mystkowski), Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Jesus Imaz, Kris Twardek (84. Mateusz Wyjadłowski) – Bartosz Bida (66. Fernan Lopez)

Warta Poznań - Górnik Zabrze (18.00)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali u siebie Lecha Poznań 2:1 (1:0) w ostatnim sobotnim meczu 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Goście nie zaprezentowali się najlepiej w swoim ostatnim występie przed inauguracją fazy grupowej Ligi Europy.

Piłkarze Legii Warszawa pokonali na własnym boisku Śląsk Wrocław 2:1 (0:0) w zaległym meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Mistrzowie Polski wygrali zasłużenie, choć jeden indywidualny błąd kosztował ich nerwową końcówkę.