Ekstraklasa: Piast Gliwice - Wisła Płock. Trwa niemoc gospodarzy, gliwiczanie wciąż bez wygranej

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 20:02
Na inaugurację 8. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy, Piast Gliwice zremisował z Wisłą Płock 2:2 (0:0). Gospodarze objęli prowadzenie w 47. minucie po golu Tiago Alvesa. W 51. minucie Wisła wyrównała, gdy po rzucie rożnym głową bramkę zdobył Jakub Rzeźniczak. Wisła trafiła drugi raz, znów po rzucie rożnym - tym razem udanie główkował Alan Uryga. Piast do remisu doprowadził w ostatniej akcji meczu - w piątej doliczonej minucie (90+5.) rzut karny wykorzystał bowiem Michał Żyro.
Piłkarz Piasta Gliwice Jakub Świerczok (C) i Filip Leśniak (P) z Wisły Płock podczas meczu EkstraklasyFoto: PAP/Andrzej Grygiel
  • Tytułu broni Legia Warszawa
  • Liderem rozgrywek niespodziewanie jest obecnie Raków Częstochowa
  • Wisła ma 9 punktów i jest w środku tabeli. Piast wciąż nie wygrał ani jednego spotkania, a dopiero drugie zremisował i zajmuje ostatnie miejsce (2 pkt)
Tomasz Kędziora na dłużej w Dynamie Kijów. "Jest jednym z najważniejszych piłkarzy"

Pierwsza połowa nie była zbyt ciekawa. Warto jednak odnotować, że dwa razy poprzeczka uratowała ekipę gości od utraty gola. W 9. min piłka odbiła się od niej po uderzeniu Jakuba Świerczoka. Po raz drugi było tak w 45. min, kiedy to sparował ją tam Krzysztof Kamiński po uderzeniu Patryka Sokołowskiego.

Druga połowa obiecująco zaczęła się dla gliwiczan. W 47. min indywidualną, ładną akcję przeprowadził Sokołowski, ale jego strzał był niecelny. Jednak kilkanaście sekund później Tiago Alves wykorzystał złą reakcję defensywny Wisły - po zagraniu Świerczoka - i strzałem z bliska umieścił piłkę w siatce.

Wynik 1:0 nie utrzymał się długo. W 51. min Cillian Sheridan przedłużył głową dośrodkowanie z rzutu rożnego, a celną "główką" popisał się Jakub Rzeźniczak.

Sześć minut później, także po rzucie rożnym, Wisła zdobyła drugiego gola. Tym razem dośrodkował Mateusz Szwoch a dobrze zagrał głową Alan Uryga.

Im bliżej było końca spotkania, tym wyraźniejsza była przewaga gliwiczan. Wyrównali oni dopiero w ostatniej akcji meczu. Gola na wagę jednego punktu zdobył z rzutu karnego Michał Żyro.

00:09 Fornalik.mp3 Trener Piasta Waldemar Fornalik zachwycony jednak nie był (IAR)

8. kolejka Ekstraklasy:

Piast Gliwice - Wisła Płock 2:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Tiago Alves (48), 1:1 Jakub Rzeźniczak (51-głową), 1:2 Alan Uryga (57-głową), 2:2 Michał Żyro (90+6-karny)

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)

Piast: Frantisek Plach - Bartosz Rymaniak, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov - Arkadiusz Pyrka (69. Patryk Lipski), Tomasz Jodłowiec, Tiago Alves (76. Michał Chrapek), Patryk Sokołowski (69. Dominik Steczyk), Sebastian Milewski (76. Jakub Holubek) - Jakub Świerczok (61. Michał Żyro

Wisła: Krzysztof Kamiński - Angel Garcia Cabezali, Milan Obradovic, Jakub Rzeźniczak, Alan Uryga, Damian Zbozień - Mateusz Szwoch (67. Torgil Gjertsen), Dusan Lagator, Filip Lesniak (90+1. Damian Rasak), Piotr Pyrdoł (67. Dawid Kocyła) - Cillian Sheridan (67. Airam Cabrera)

Liga Narodów: Jerzy Brzęczek powołał kadrę na listopadowe mecze

PROGRAM 8. kolejki:

piątek, 23 października
Piast Gliwice - Wisła Płock 2:2
KGHM Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk (20.30)

sobota, 24 października
Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała (15.00)
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok (17.30)
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa (20.00)

niedziela, 25 października
Raków Częstochowa - Stal Mielec (15.00: mecz w Bełchatowie)
Lech Poznań - Cracovia (17.30)

poniedziałek, 26 października
Warta Poznań - Górnik Zabrze (18.00)

00:22 Sobolewski.mp3 Trener płocczan Radosław Sobolewski zaś żałował straconych punktów - tym bardziej, że - jak podkreśla - jego zespól zagrał nieźle (IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Cracovia pokonała Piasta Gliwice 1:0 w pierwszym spotkaniu 7. kolejki Ekstraklasy. Głównym grzechem piłkarzy Waldemara Fornalika po raz kolejny była fatalna skuteczność.

Piłkarze Wisły Płock pokonali u siebie Śląska Wrocław 1:0 (0:0) w pierwszym niedzielnym meczu 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gola na wagę wygranej zdobył w 87. minucie Torgil Gjertsen.